تور هند از مشهد و تهران | پاییز ۹۸

هند یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود. همه ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان به این نقطه از کره خاکی سفر می کنند و از شهرهای مهم آن بازدید به عمل می آورند. هند پر است از جاذبه های نادیده که به هیچ عنوان در یک سفر نمی توان به تمامی آن ها پرداخت. به همین علت است که تور هند از مشهد به عنوان یکی از پر طرفدارترین تورهای خارجی، شناخته می شود.

تور هند | هند یا هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان کشوری در جنوب آسیا قرار دارد ، که پایتخت این کشور ، دهلی نو است . هند از سمت شمال غربی با کشور پاکستان ؛ از شمال با چین ، بوتان ، نپال و تبت ؛ و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه ‌است. همچنین کشور هند از غرب با دریای عرب ، از شرق با خلیج بنگال ، و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد .

پهناوری هند ۳.۴۰۲.۸۷۳ کیلومتر مربع (هفتمین کشور جهان از نظر وسعت ، ۲ برابر کشور ایران) است . بیشتر وسعت سرزمین هند پست و هموار است و رشته‌کوه هیمالیا که در شمال کشور قرار دارد باعث شده‌است که رطوبت و ابرهای باران ‌زا به شمال آسیا نفوذ نکند و در نتیجه هندکشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک غنی و بسیار حاصلخیز است . این موضوع باعث شده ‌است که این کشور بتواند جمعیّت بسیاری (یکی از پر جمعیت ترین کشورهای جهان) را در خود جای دهد .

‎تور هند از مشهد

جمعیت هند ۱.۲۱۱٫۱۸۹٫۴۲۲ نفر است که دومین کشور پر جمعیت دنیا پس از کشور چین به شمار می‌آید . بندر بمبئی (مومبائی) با جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون نفر ، پرجمعیت‌ترین شهر هندوستان است . جالب است بدانید که هند بیش از سی و پنج شهر بزرگ با جمعیت بالای یک میلیون نفر دارد . شهر بمبئی ، دهلی ، کلکته ، مدرس ، بنگلور ، احمد آباد ، تریواندروم ، میسور ، جی‌پور ، گوا ، پونا ، بوپال ، اگرا ، سورات ، کانپور و حیدرآباد از شهرهای مهم این کشور پهناور هستند .

هند دارای تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و پرباری است که به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد می‌رسد . هند سرزمین نژادها ، زبان‌ه ا، آیین‌ها ، و فرهنگ‌های فراوان و گوناگون می‌باشد . در هند صدها نوع زبان و هزاران گویش و لهجه وجود دارد . علاوه بر دو زبان هندی و انگلیسی که در قانون اساسی این کشور زبان رسمی اعلام شده‌است . ۲۲ زبان دیگر زنده دنیا در یک یا چند ایالت ، زبان رسمی است .

شما می توانید با شماره تماس های ۳۷۲۳۷۸۰۰-۰۵۱ و ۷۲۳۷۸۰۰ ۰۹۱۵ تماس حاصل فرمایید تا از آخرین تورهای هند ، اطلاع حاصل فرمایید .

طی ۸۰۰ سال تسلط فارسی‌ زبانان یا ایرانیان بر هند ( زمان نادر شاه افشار ) ، این کشور از فرهنگ ایرانیان و زبان فارسی تاثیر بسیاری پذیرفته ‌است . زبان فارسی در دوره غزنویان به کشور هند راه یافت و با فرمانروایی دودمان گورکانیان هند زبان رسمی شد . زبان فارسی هند شاعران بزرگی همچون بیدل دهلوی ، و امیر خسرو دهلوی و دستگاه شعری سبک هندی را در خود پروراند . زبان فارسی تاثیر فراوانی بر زبان‌های هند به ‌ویژه زبان اردو گذاشته ‌است . زبان فارسی پیش از آنکه هند مستعمره انگلستان شود (سده ۱۹ میلادی) ، دومین زبان رسمی این کشور و زبان فرهنگی و علمی به‌شمار می‌رفت .

شما در تور هند از مشهد با انتخاب های متعددی مواجه هستید. وقتی که می خواهید تور را انتخاب کنید، باید بدانید که این تور دقیقا به چه شهرهایی از هندوستان سفر می کند و شما می توانید به چه جاذبه هایی از هند دسترسی داشته باشید. هند کشوری وسیع بوده و فرهنگ و رسوم مختلفی دارد. هر شهر از این کشور پهناور برای خود دنیایی از گردشگری و لذت است. سعی کنید در هنگام انتخاب تور هند، با چشمانی باز عمل کنید.

آب و هوا هند

هند دارای آب و هوای بسیار متنوعی است هم سرد و یخ بندان و هم گرم سیری . از کوهستان ‌های همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه حاره و گرمسیری میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور را دربر می‌گیرد .
چهار فصل هند شامل : سرد وخشک از ماه های دسامبر تا فوریه ، گرم و خشک از ماه های مارس تا مه میلادی ، فصل بارش های بسیار زیاد باران و برف از ماه های ژوئن تا سپتامبر و معتدل در ماههای اکتبر و نوامبر میلادی است . به طور میانگین ۱۰۰۰ تا۱۵۰۰ میلمتر باران در سال ، تقریباً سراسر کشور هند را دربر می‌گیرد که این مقدار به ۲۵۰۰ میلیمتر در سواحل و ناحیه شمال شرقی هند ( مناطق پر بارش ) می‌رسد .

‎تور هند از مشهد

تور دهلی هند

دومین شهر بزرگ هند دهلی است و دهلی نو ، پایتخت هند ، قسمتی از این شهر بسیار بزرگ است . دهلی طبق سرشماری سال ۲۰۰۵ با جمعیتی برابر ۱۵٫۶۷۵٬۴۵۹ نفر جمعیت مرکزی و بیش از ۲۳ میلیون نفر در کلان شهر دهلی یکی از بزرگترین شهرهای هند به حساب می آید و با قدمتی بیش از ۵۰۰۰ سال به همراه شهر های دمشق و بنارس از قدیمی‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود . این شهر تاکنون ۱۱ بار در جنگ ها ویران گشته و از نو ساخته شده‌است . شهر دهلی یکی از قدیمی‌ترین ناحیه مسکونی جهان به‌شمار می‌رود که تاکنون همواره قابل سکونت بوده ‌است.

شهر دهلی در ناحیه مرکزی نیمه شمالی هند و در ساحل غربی رودخانه یامونا ( جمنا ) قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا ۲۳۹ متر است . وسعت ناحیه پایتخت ملی دهلی برابر ۱۴۸۳ کیلومتر مربع است که ۷۰۰ کیلومتر آن ناحیه شهری و ۷۴۳ کیلومتر مربع ناحیه روستایی است و از بزرگترین کلانشهرهای جهان محسوب می‌گردد . ناحیه پایتختی ملی دهلی یا ایالت دهلی که دهلی‌نو مرکز آن می‌باشد ، از طرف شرق به ایالت اوتارپرادش و از طرف شمال ، غرب و جنوب به ایالت هاریانا می رسد . و تماما بر روی جلگه رود گنگ واقع است .

‎تور دهلی از مشهد

جاذبه های گردشگری شهر دهلی

در این شهر زیبا (دهلی) اماکن تاریخی و گردشگری زیادی موجود است و این شهر از ظرفیت قابل قبولی برای پذیرایی گردشگران برخوردار است . از مهمترین مکان های گردشگری در دهلی ، می‌توان به مراکز زیر اشاره کرد :

قلعه سرخ ( رد فورت یا لال قلعه )

این مکان ، یکی از بزرگترین اماکن گردشگری دهلی است . که دستور ساخت این قلعه را شاه جهان امپراتور گورکانی ، وقتی که پایتخت خود را از شهر اگرا به شهر دهلی تغییر داد ، صادر کرد . این قلعه زیبا به وسیله دیواری از سنگهای قرمز رنگ ساخته شده است که طول آن ۵/۲ کیلومتر و ارتفاع آن از ۱۶ تا ۳۳ متر است .

‎جاذبه های گردشگری شهر دهلی

مسجد جامع دهلی

مسجد جامع دهلی یا « مسجد جهان نما » از بزرگترین مساجد هندوستان و از باشکوهترین مساجد در جهان اسلام است . این بنا به دستور شاه جهان سازنده تاج محل در سال ۱۶۵۶ میلادی ساخته شده‌است . این مسجد که روبروی قلعه سرخ ، در قسمت دهلی قدیم قرار دارد ، یکی از مراکز مهم مسلمانان هند به شمار می‌رود . محوطه خارجی این مسجد می‌تواند بیش از ۲۵ هزار نمازگزار را در خود جای دهد و ازجمله اشیاء باستانی که در این مسجد نگهداری می‌شود ، قرآنی است که روی پوست آهو نوشته شده ‌استبرای ساخت این مسجد ۵۰۰۰ کارگر به مدت بیش از ۶ سال کار کرده‌اند . سقف این مسجد دارای سه گنبد است که روی آن‌ها با مرمرهای سیاه و سفید تزیین شده‌است . دو مناره این مسجد دارای ۴۰ متر ارتفاع هستند .

‎مسجد جامع دهلی

آرامگاه همایون

آرامگاه همایون اولین باغ ساخته شده به سبک ایرانی در هندوستان می باشد .
همایون دومین پادشاه امپراتوری مغولی هند یا گورکانیان هند بود که پس از پانزده سال که در دربار ایران پناهنده بود به کمک شاه طهماسب اول تاج و تخت خود را باز ستاند و به هند برگشت اما پس از چند ماه به طور ناگهانی و بر اثر سقوط از پله‌های کتابخانه‌اش فوت کرد . این آرامگاه با شکوه به دستور همسر وی حمیده بانو بیگم که در ایران با معماری ایرانی آشنا شده بود ساخته شد . کار ساخت این بنا در سال ۱۵۶۲ یک سال پس از مرگ همایون آغاز و هشت سال بعد پایان یافت . معماران این باغ سید محمد بن میرک غیاث الدین و پدر وی میرک غیاث الدین بودند که از هرات به دهلی آورده شده بودند . این آرامگاه با الهام از مقابر ایرانی و فضای چهار باغ یا باغ جنت ساخته شده که اولین باغ به این سبک در هندوستان به شمار می‌رود .

‎آرامگاه همایون هند

اگر شما می توانید درباره هتل های هند تحقیق کنید، می توانید از پکیج هایی با هتل های متنوع استفاده کنید و یکی از آن ها را برگزینید. معیارهای مختلفی در انتخاب هتل در تور هند از مشهد دخیل هستند که باید به آن ها دقت کنید. قیمت، کیفیت خدمات، نزدیکی به جاذبه ها و بازارهای خرید و… همگی مهم و قابل توجه هستند.

چگونه ارزان به هند سفر کنیم؟

یکی از نکات مهمی که در سفر به هند باید مورد توجه قرار گیرد، صرفه جویی در هزینه ها است. شما در هنگام خرید تور هند با توجه به انتخاب خود، هزینه مشخصی را پرداخت می کنید؛ اما این تمام هزینه های شما در تور هند از مشهد نیست. شما در این تور به دیدن جاذبه های دیدنی می روید، غذا می خورید و از وسایل حمل و نقلی استفاده می کنید و در بسیاری از موارد دیگر هزینه هایی برای شما ایجاد می شود.

تور هند india

اگر دوست دارید در سفر به هند هزینه های خود را کاهش دهید، حتما برنامه ریزی شده خرج کنید. بازدید از جاذبه های دیدنی رایگان، خوردن غذاهای محلی و کم هزینه و همچنین استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ارزان قیمت، می تواند راهکارهای مناسبی برای صرفه جویی در هزینه های جانبی تور هند از مشهد باشد.

تور هند india

نکات بیان شده تنها نکاتی کوتاه در مورد سفر به هند بود. بهتر است قبل از سفر با تور هند از مشهد یا هر نقطه دیگر از ایران، به این نکات و نکات مهم دیگری که در مطالب دیگر در مورد آن صحبت می کنیم دقت کنید تا سفر بهتری را به کشور هند تجربه کنید.

برای رزرو تور با همکاران ما تماس بگیرید.

دفتر مشهد: ۰۹۱۵۷۲۳۷۸۰۰ — ۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۵۱

دفتر تهران: ۲۸۴۲۹۱۱۹ – ۰۲۱

آخرین نوشته ها

همکاران ما