پیکاپ ویزا و شرایط دریافت آن

امروزه مهاجرت و سفر های خارجی رونق بسیاری یافته است و روز به روز هم بیشتر می شود. اما یکی از مهم ترین مشکلات برای مسافران ایرانی، دریافت ویزا از کشورهای مختلف و به خصوص کشورهایی می باشد که در ایران به دلیل برخی از مسائل سفارت ندارند و برای دریافت ویزای کشورهایی مثل کانادا، آمریکا و انگلیس باید به سفارت آن‌ها در کشورهای واسطه مراجعه کننند و درخواست دریافت ویزا بدهند. این مسئله هزینه‌های مسافران را افزایش می دهد و نیاز به زمان برای برنامه ریزی یک سفر ناگهانی دارد و کلی مشکلات دیگر که گاهی مسافران را از دریافت ویزا پشیمان می کند. اما راه حلی که آژانس ارمغان برای شما در نظر دارد تا بتواند هزینه‌های سفر، اقامت و باقی هزینه‌های اضافی را کاهش دهد، پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت می باشد.

پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا چیست؟

زمانی که متقاضی پس از اقدامات مراحل مربوط به دریافت ویزا تمایلی برای سفر مجدد به کشورهای دیگر، جهت ارائه مدارک نداشته باشد، می تواند به یک آژانس معتبر درخواست بدهد. طی این درخواست فردی به عنوان کارگزار قابل اطمینان آژانس، مدارک و پاسپورت متقاضی را بدون هیچ مشکل قانونی جهت الصاق ویزا به سفارت خانه کشورهای واسطه ارائه می کند و پس از اتمام مراحل دریافت ویزا مدارک متقاضی را در ایران به او تحویل می دهد.

پیکاپ ویزا

به این روند تعیین کارگزار و ارسال مدارک توسط او و در نهایت بازگرداندن پاسپورت و ویزا به شخص را پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت می گویند. با این روش در هزینه‌ها و زمان مسافران صرفه جویی می شود و مسافر می تواند در کمترین زمان ممکن با هزینه پایین تر، ویزا کشور مقصد را دریافت کند.

شرایط درخواست پیکاپ ویزا

آژانس ارمغان به عنوان یکی از معتبر ترین آژانس مسافرتی مشهد خدمات پیکاپ ویزا را به صورت کاملا حرفه ای و در کوتاه ترین زمان ممکن برای کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس به شما متقاضیان و همکاران محترم ارائه می دهد. یکی از شرایط استفاده از خدمات پیکاپ ویزا، قبولی اولیه متقاضی در سفارت مربوطه می باشد که پس از دریافت ایمیل در یک بازه زمانی یک ماهه فرصت دارد تا طی سفری مجدد پاسپورت خود را به سفارت مربوطه ارائه دهد.

پیکاپ ویزا

بنابراین شخص می تواند با کمک وکیل و یا کارگزاری قابل اطمینان برای سفر دوم که صرفا الصاق ویزا به پاسپورت می باشد اقدام نماید. البته مسئله‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که حتما درخواست را به آژانس‌ها یا کارگزاران معتبر بدهید؛ چرا که به همراه داشتن تعداد زیادی پاسپورت توسط افراد متفرقه مشکل قانونی دارد و ارائه خدمات پیکاپ ویزا حتما مستلزم اخذ مجوزهای مربوطه از پلیس مهاجرت می باشد. در غیر این صورت می تواند برای صاحبان پاسپورت مشکل ساز باشد.

مدارک عمومی اخذ پیکاپ که باید توسط مسافرین ارائه گردد به شرح زیر می باشد:

 • اصل پاسپورت که توسط سفارت کشور مقصد امضا شده باشد.
 • وکالت نامه امضا شده توسط مسافر که به کارگزار یا وکیل خود برای ادامه مراحل اخذ ویزا ارائه می کند.
 • پرینت از ایمیلی که توسط سفارت کانادا، آمریکا یا انگلیس برای شما ارسال شده است.
پیکاپ ویزا

مدارک دیگری هم هستند که علاوه بر مدارک عمومی برای برخی از شهرها مثل آنکارا یا ابوظبی مورد نیاز اند و پس از بررسی کارشناسان از شما درخواست می شوند.

با وجود اینکه پیکاپ ویزا می تواند برای شما هزینه‌هایی داشته باشد، اما پرداخت آن بسیار کمتر از هزینه‌های سفر مجدد شما به کشورهای واسطه می باشد. بنابراین بهتر است از خدمات در آژانس ارمغان استفاده کنید و بدون صرف زمان و هزینه اضافی مهر ویزا پاسپورت خود را دریافت کنید.

آژانس ارمغان با سابقه ای درخشان و تیم متخصص در ارائه خدمات پیکاپ ویزا به مسافرین محترم آماده همکاری برای ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

دفتر مشهد: ۰۹۱۵۷۲۳۷۸۰۰ — ۳۷۳۷۸۰۰ – ۰۵۱

دفتر تهران: ۲۸۴۲۹۱۱۹ – ۰۲۱

آیا برای پیکاپ حضور متقاضی الزامی می باشد یا خیر؟

برای دریافت پیکاپ حضور متقاضی لازم نیست و تنها وکالت نامه ای که فرد به آژانس یا کارگزار قابل اعتماد ارائه می دهد، برای دریافت ویزا توسط کارگز کافی می باشد و دلیلی برای حضور متقاضی در سفارت کشور مقصد نیست.

پیکاپ آمریکا

آمریکا یکی از کشورهایی می باشد که به دلایل سیاسی در ایران هیچ نماینده و سفارت خانه ای ندارد و برای سفر به این کشور و دریافت ویزا باید از طریق کشورهای واسطه اقدام نمایید. همچنین سخت گیری‌های این سفارت برای ایرانیان و انتظار تاییدیه‌های امنیتی آمریکا بیشتر از کشورهای دیگر می باشد.

پیکاپ ویزا آمریکا

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ آمریکا

متقاضیان ویزا از سفارت آمریکا پس از مصاحبه، موفق به دریافت یکی از برگه‌های زیر از سفارت می شوند:

 • برگه سفید: نشان می دهد که فرد متقاضی پس از مصاحبه در همان روز رد صلاحیت شده است و ویزا به او تعلق نمی گیرد.
 • برگه زرد: نشان دهنده این است که متقاضی ۷۵ % شانس قبولی برای دریافت ویزا را دارد و باید از طریق کد ثبت شده بر روی برگه زرد روند کار را پیگیری نماید.
 • برگه صورتی: نشان می دهد که متقاضی به احتمال ۹۰ % صلاحیت دریافت ویزا را دارد و در صورتی که سفارت تقاضا برای ادامه روند کار از طریق کد را ندهد، نیازی به پیگیری نمی باشد و فرد متقاضی تنها باید هر چه سریع تر برای الصاق ویزا از طریق پیکاپ آمریکا اقدام نماید.
پیکاپ ویزا

مدارک مورد نیاز با توجه به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید متفاوت می باشد، اما مدارک عمومی جهت دریافت از طریق پیکاپ ویزا آمریکا شامل موارد زیر است:

 • اصل پاسپورت
 • ارائه برگه زرد و یا صورتی
 • وکالت نامه متقاضی
 • برگه تایید زمان تعیین شده ملاقات با سفارت
 • ایمیل یا دعوت نامه از کنگره یا دعوت نامه شغلی – در صورت ویزا کار

پیکاپ ویزا کانادا

دریافت پیکاپ ویزا کانادا با شرایط پیکاپ ویزا آمریکا تفاوت چندانی ندارد. تنها اینکه دریافت ویزا از این کشور تاییدیه‌های امنیتی کمتری نیاز دارد.

مدارک عمومی که برای دریافت ویزا از طریق پیکاپ کانادا مورد نیاز می باشد شامل موارد زیر است:

 • اصل پاسپورت
 • پرینت ایمیل سفارت کانادا
 • دو قطعه عکس ۷*۵ این عکس باید مهر شده باشد و آدرس و شماره عکلاسی هم لازم است
 • وکالت نامه متقاضی
پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا کانادا از طریق چهار شهر استانبول، آنکارا، دبی و ایروان انجام می گردد. در صورتی که شما برای تکمیل مدارک و انگشت نگاری به کشوری سفر کردید، پس از تایید مدارک و ایمیل سفارت می توانید پاسپورت خود را به کشور دیگری برای الصاق ویزا ارسال کنید. مثلا اگر شما برای انگشت نگاری به کشور ترکیه رفته باشید می توانید پاسپورت خود را توسط پیکاپ به دبی ارسال کنید. تنها موضوعی که اهمیت دارد بازه زمانی مشخص شده می باشد که حتما باید طبق این بازه یک ماهه برای پیکاپ ویزا کانادا اقدام کنید.

معمولا ویزا شما در بازه‌ای بین یک تا پنج هفته به دستتان می رسد. در صورتی که به صورت خانوادگی برای دریافت ویزا اقدام نموده اید و به طور مثال ویزای همه افراد خانواده به جز یک یا دو نفر به دستتان نرسیده است، نگران نباشید چرا که روند الصاق ویزا به صورت تک به تک انجام می گردد و ممکن است ویزا برخی از افراد خانواده پس از چند روز به دستتان برسد اما این مسئله ربطی به پیکاپ ویزا کانادا ندارد.

پیکاپ ویزا انگلیس

پیکاپ ویزا انگلیس در کشور های ایران، ترکیه و امارات قابل دریافت می باشد. سفارت انگلیس در ترکیه پس از انجام مصاحبه و انگشت نگاری، اصل پاسپورت متقاضی را دریافت می کند و آن را نگه میدارد. به همین دلیل متقاضی می تواند با دریافت برگه عبور از سفارت خانه ایران که در ترکیه واقع می باشد بدون پاسپورت به کشور بازگردد. البته این مسئله حداقل دو روز زمان می خواهد تا برای متقاضی برگه عبور از طرف سفارت صادر شود.

پیکاپ ویزا انگلیس

در صورتی که به دفاتر VFS در تهران مراجعه کنید به مصاحبه نیاز نمی باشد و تنها با ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری، اصل پاسپورت خود را به سفارت تحویل می دهید و ظرف مدت حداکثر ۲ تا ۳ هفته پاسپورت شما به آدرس پستی تان ارسال می شود.

در صورتی که متقاضی از طریق کشور امارات برای دریافت ویزا اقدام نماید مستلزم اقامت به مدت حداقل ۲ هفته در این کشور می باشد. در اصل تا زمانی که نتیجه ی درخواست ویزا مشخص شود و بتواند پاسپورت خود را برای بازگشت به کشور دریافت کند. البته از طریق سرویس‌های مختلفی که برای دریافت ویزا در امارات تعیین شده است می توانید زمان دریافت پاسپورت را کاهش دهید و سریع تر به کشور بازگردید. هزینه این سرویس‌ها گاها ارزش پرداخت را دارند.

پیکاپ ویزا

پس از تعیین نتیجه طی مدت زمان مشخصی متقاضی باید مجددا به امارات بازگردد و پاسپورت خود را به سفارت تحویل دهد. البته می توانید به جای سفر مجدد از خدمات پیکاپ آژانس ارمغان استفاده کنید و از صرف زمان و هزینه اضافی بپرهیزید.

مدارک پیکاپ انگلیس

 • کپی پاسپورت
 • وکالت نامه متقاضی
 • رسیدی که از سفارت مربوطه دریافت شده
 • پرینت ایمیل سفارت

متقاضی می تواند پس از ارسال مدارک توسط پیکاپ ویزا انگلیس، ظرف مدت چند روز اصل پاسپورت خود را در ایران دریافت کند. در روند پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا پیگیری حرف اول را میزند. آژانس ارمغان با پرسنلی متخصص در زمینه پیکاپ ویزا و تیم حرفه‌ای از کارگزاران قابل اطمینان و معتبر خدمات را به صورت کاملا حرفه ای پشتیبانی می کند و شما می توانید هر زمان از وضعیت ویزای خود مطلع شوید. با اعتماد به ما می توانید خدمات پیکاپ ویزا را به صورت کاملا امن با سرعت بالا، دقت کافی و پشتیبانی حرفه ای دریافت کنید.

پیکاپ ویزا

طبق اطلاعاتی که این مقاله در اختیار شما قرار دادیم می توان متوجه شد که بهترین، سریع ترین و ارزان ترین روش برای دریافت ویزای کشور های آمریکا، کانادا و انگلیس استفاده از خدمات پیکاپ ویزا می باشد. که طبق آن نیازی به مراجعه مجدد متقاضیان به کشورهای واسطه نمی باشد و شما می توانند با اطمینان خاطر از خدمات آژانس ارمغان در این حوزه استفاده کنید و سفر خوشی را تجربه کنید.

برای رزرو پرواز و هتل در کانادا می توانید بهترین ساعات پروازی را انتخاب نمایید.

آخرین نوشته ها

همکاران ما