رزرو هتل داخلی

حتما به مکانی سفر کرده اید که خانه آشنا و اقوامی در آن جا وجود نداشته باشد و برای خواب نیاز به یک سرپناه داشته باشید. مکانی که به راحتی بتوانید خدمات مختلف را دریافت کنید و خیالتان از بابت مواردی مانند جای پارک، امنیت خودرو، محل خواب راحت، سرد و گرم بودن محل سکونت و … راحت باشد. در این هنگام اولین ایده ای که به ذهن اکثر ما می رسد این است که به یک هتل یا مهمانسرا مراجعه کنیم. برای این که بتوانیم انتخاب بهتری در بین این هتل ها داشته باشیم بهتر است که تا حدودی با بعضی ویژگی ها درباره هتل ها آشنا شویم. در این مقاله با آژانس مسافرتی ارمغان همراه باشید تا به بررسی و رزرو بهترین هتل داخلی ، ویژگی های آن ها و نوع دسته بندی شان اشاره کنیم.

هتل داخلی

برای رزرو ارزان ترین هتل داخلی کلیک کنید.

رزرو هتل داخلی

هتل داخلی در ایران، خوب یا بد؟

بعضی از افراد معتقد اند که هتل داخلی ای در ایران وجود ندارد که واقعا خوب باشد و یا اگر هم هست تعدادشان انگشت شمار است. در واقعیت درست یا غلط بودن این جمله به پارامتر های بررسی شما بستگی دارد. اگر خیلی کمال گرا باشید شاید بتوان گفت این جمله درست است.

به عنوان مثال قطعا مقایسه هتل داخلی ای در ایران با هتل های کشور های عربی همسایه ما کار عاقلانه ای نیست. اما اگر بخواهیم هتل های داخلی را با خود آن ها مقایسه کنیم می توانیم هتل های واقعا خوبی را پیدا کنیم. در واقع خوب است که ما به امکانات و خدمات هتل توجه داشته باشیم نه به مقایسه آن نسبت به هتل های معروف دنیا. البته می توان گفت به عنوان مثال هتل کیش یکی از بهترین هتل ها در ایران هستند که توانایی رقابت با هتل های خارجی را دارند.

مقصدتان کجاست؟ داخل یا خارج؟

در این مقاله بیشتر سعی داریم تا درباره هتل داخلی صحبت کنیم. در بخش های دیگر مقاله به ویژگی های هتل داخلی ای که خوب شمرده می شود خواهیم پرداخت؛ اما شاید این پارامتر ها برای خارج از ایران مناسب نباشند. اگر مقصد شما خارج از ایران است و می خواهید از کشوری دیگر لذت ببرید بهتر است مطلب ما را در مورد رزرو هتل خارجی مطالعه کنید. این بررسی مخصوصا در کشور های دیگر می تواند به سهولت و لذت بخش بودن سفر شما تاثیر بسیاری بگذارد.

اول هتل بعد سفر!

برای این که بتوانیم در شهر مقصد سفرمان یک هتل مناسب پیدا کنیم ابتدا باید بدانیم که دقیقا قرار است در کجا و چه مدت اقامت داشته باشیم. ممکن است شما با یک تور به سفر بروید. در این جور مواقع ما حق انتخاب کمتری در بین هتل های موجود داریم. اما اگر به همراه خانواده و به صورت شخصی قصد سفر دارید باید یک برنامه ریزی مشخص برای آن داشته باشید. تعداد روز ها و برنامه مشخص برای مدت زمان ماندن در هر شهر به ما کمک می کند تا برای رزرو هتل از راه دور (رزرو آنلاین هتل داخلی) کار راحت تری داشته باشیم.

رزرو هتل داخلی به صورت زود هنگام می تواند مزایای خود را برای ما داشته باشد. این مزایا ممکن است گاهی به صورت قیمت مناسب تر باشد. اما چیزی که قطعا وجود دارد صرفه جویی در وقت است. تصور کنید بسیار خسته اید و چندین ساعت رانندگی کرده اید. از خودرو در حالی که گرسنه هستید پیاده می شوید و دوست دارید سریع یک دوش گرفته، شام خود را میل کنید و در یک تخت گرم و نرم بخوابید. حالا تازه اول مصیبت است! باید با این همه خستگی به دنبال آدرس یک هتل بگردید که در آن شهر بهتر است. از افراد در خیابان سوال کنید که نزدیک ترین هتل کجاست و پس از مدتی یک هتل پیدا کنید. برای رزرو با فرد مربوطه صحبت می کنید و از او یک اتاق با امکانات مورد نظرتان درخواست می کنید. پس از صحبت های زیاد و سر کله زدن با اتاق هایی که شاید مناسب نباشند در آخر پس از چند ساعت به داخل اتاق خودتان می رسید و خب قطعا این شرایط خوب نیست.

رزرو اینترنتی هتل داخلی می تواند به شما کمک کند تا زمان بیشتری برای تفریح و بودن با خانواده تان ذخیره کنید. شما می دانید که مقصدتان کجاست و به محض ورود به هتل تنها کلید را گرفته و به سمت اتاقتان می روید.
تصور این داستان می تواند برای ما اهمیت انتخاب و رزرو هتل داخلی قبل از سفر را شفاف کند. حالا سوال این جاست که چه هتلی خوب است؟

رزرو هتل داخلی

ویژگی های یک هتل داخلی خوب

شاید برای اینکه بین هتل های مختلف بتوانیم انتخاب بهتری داشته باشیم به عوامل مختلفی فکر کنیم. گاهی این موارد و آیتم ها درست اند و گاهی نیز تنها به وجود آمده از تعریف های دوستان و آشنایان هستند. گاهی نیز ممکن است این برتری از تبلیغات رسانه ای آن هتل به وجود آمده باشد. در هر صورت این ما هستیم که تعیین می کنیم آیا آن هتل داخلی برای ما مناسب است یا خیر.

ممکن است ما بخواهیم به مدت یک شب و یا حتی چند ساعت در هتلی اقامت کنیم و در آن ساعات نیاز های کمی از هتل مد نظرمان داشته باشیم و کارمان با یک هتل ۳ ستاره هم انجام شود. از طرفی امکان دارد شما بخواهید فردی را مانند دوست صمیمی و یا رئیستان به یک سفر کاری دعوت کنید. در این مواقع بهتر است که از هتل های مجلل تر و بهتری استفاده کنیم.

ستاره هتل های داخلی

هتل قصر مشهد

خیلی از مردم فکر می کنند وقتی یک هتل ۵ ستاره است قطعا از امکانات خیلی زیادی برخوردار است و افرادی که در آن جا اتاق رزرو می کنند بسیار لاکچری هستند. این همیشه یک تصور درست نیست. برای این که بیشتر در این باره بدانید لازم است بگوییم که همیشه تعداد ستاره ها نشان دهنده کیفیت بالا نیست. به عنوان مثال در ایالات متحده بعضی از نهاد ها، تعداد ستاره هتل ها را بر اساس مالیاتی که پرداخت می کنند مشخص می کنند.

با توجه به این نکته بهتر است برای انتخاب یک هتل خوب تنها به تعداد ستاره های آن توجه نکنیم. این که ستاره های آن هتل برای چه موضوعی داده شده اند و فاکتور های نهاد مسئول برسی چه بوده است نیز مهم است. معمولا این فاکتور ها در سایت های رسمی نهاد های مسئول نوشته می شود که می توان آنها را بررسی کرد. البته اگر یک سایت معرفی هتل داخلی ، این کار را انجام داده باشد کار برای شما راحت است و می توانید این فاکتور ها را در همان سایت مشاهده کرده و مطالعه کنید.
با تمام این تفاسیر برای اینکه کار شما در انتخاب هتل های برتر راحت تر باشد به کلیت معنی تعداد ستاره ها می پردازیم:

هتل ۵ ستاره

هتل هایی که معمولا لوکس اند و بهترین خدمات را به مشتریانشان ارائه می دهند در دسته هتل های پنج ستاره قرار می گیرند. اتاق های این هتل ها با ملحفه های تمیز آماده شده اند و امکاناتی مانند جکوزی و سیستم های صوتی تصویری کامل نیز در اختیار شما خواهد بود. در اینگونه هتل ها دست شما برای انتخاب غذا نیز بیشتر باز است و می توانید هر غذایی که دوست دارید را از منو سفارش دهید. شما می توانید به صورت شبانه روزی از خدمات داخل اتاق استفاده کنید. علاوه بر تمامی این ها خدمه، پارکینگ، باشگاه بدن سازی و… نیز برای خدمت رسانی به مشتریان آماده اند.

هتل ۴ ستاره

این گونه هتل ها محیطی رسمی و بزرگ دارند که به همراه خدمات درجه یک به مشتریان ارائه می شوند. به مراکز خرید، رستوران ها و محیط های تفریحی نزدیک اند و کار را برای دسترسی به عوامل مختلف راحت می کنند. از نظر امکانات داخلی اتاق ها نیز تنها مبل های زیبا و راحت، رستوران، پارکینگ و خدمات به مشتریان عرضه می شود که نسبت به آیتم های هتل های ۵ ستاره مقداری کم تر است.

هتل ۳ ستاره

هتل های سخ ستاره دارای اتاق های مرتب و تمیز هستند و همچنین لابی آن ها نیز کامل و شکیل است. رستوران های در حد متوسط دارند. محل قرار گیری اکثر هتل های ۳ ستاره در حاشیه بزرگراه ها و مراکز خرید است تا مشتریان بتوانند هر چه سریع تر توسط این بزرگ راه ها به مناطق مختلف شهر دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ها معمولا و در اکثر اوقات استخر و باشگاه بدن سازی کوچکی در این هتل ها وجود دارد.

نکته قابل ذکر درباره هتل هایی با این ویژگی مکانی، بهتر بودنشان در بعضی مواقع نسبت به هتل های پنج ستاره و چهار ستاره است. اگر شما یک سخنران هستید و یا می خواهید که در صورت لزوم سریعا به مکان های مختلف شهر بروید بهتر است از این هتل ها استفاده کنید. درست است که هتل های پنج ستاره و چهار ستاره از امکانات بهتری برخوردار هستند اما به دلیل واقع شدن در مراکز شهر ها و مناطق نسبتا شلوغ اجازه دسترسی سریع به مناطق دور تر شهر را از شما می گیرند.

هتل ۲ ستاره

هتل های ۲ ستاره جزو هتل های زنجیره ای هستند که امکاناتشان نسبتا خوب ولی محدود است. در اتاق های آن ها تلویزیون و تلفن وجود دارد و می توان از آن ها استفاده کرد. عموما یک رستوران کوچک در محیط هتل وجود دارد. خدمات نیز ممکن است گاهی به درستی ارائه نشوند.

هتل ۱ ستاره

این هتل ها را می توانید در مکان های بکر بیشتر ببینید. در جنگل های شمال ایران به دلیل انبوه بودن و نداشتن مجوز برای تاسیس هتل های بزرگ این گونه هتل ها که اکثرا در ملک های شخصی واقع شده اند بیشتر اند. تسهیلات ابتدایی ای در این هتل ها به مشتریان ارائه می شود. اگر هتل های یک ستاره را در شهر های بزرگ مد نظر داشته باشیم (محل قرار گیری آن مانند دیگر هتل ها در مکانی شلوغ باشد) محل تاسیس آن ها معمولا در کنار رستوران ها و یا وسایل حمل و نقل عمومی است.

در پایان این بخش دوباره تاکید می کنیم که اطلاعات داده شده در زمینه ستاره بندی هتل داخلی ها درباره ایران است. این که یک هتل مجلل باشد و تمام و کمال از شما پذیرایی کند با فرهنگ های مختلف تفاوت ایجاد می کند. به عنوان مثال یک هتل خوب در کشور های اروپایی به صورت رایگان اتو لباس ها را انجام می دهد و برای ورود شما خوش آمد گویی با گل را تدارک دیده است. ولی این گونه رسومات در کشور ما عرف نیست و کسی نیز انتظار آن را ندارد.  
اگر مقصد شما در خارج از ایران است پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هتل های خارجی در سایت ما جستجویی داشته باشید!

خدمات و دیگر موارد در هتل ها

هتل یزد

رزرو هتل داخلی در ایران کار چندان سختی نیست و به راحتی می توانید از طریق وب سایت های مختلف این کار را انجام دهید. اما باید سعی کرد بهترین انتخاب را داشت. همان طور که در ویژگی های هتل ها و ارتباطشان با ستاره های ثبت شده برای هتل گفتیم گاهی لازم است تا تنها ملاک خود را نام و اعتبار هتل نکنیم. به عنوان مثال شما هدفتان از سفر به یک شهر ساحلی خرید اجناس ارزان قیمت و در عین حال با کیفیت است. پس بهتر است بعد از مقایسه قیمتی هتل ها محل استقرار آن ها و فاصله شان تا بازار را چک کنید. قطعا در شرایط تقریبا یکسان لازم است تا به محل استقرار هتل توجه بیشتری شود.

رزرو هتل داخلی ارزان

رزرو هتل داخلی ارزان نیز نکته با اهمیتی است. معمولا اکثر ما ابتدا به قیمت هتل نگاه می کنیم و بعد درباره آن تصمیم می گیریم. با این حال باید دقت داشت که این قیمت بر اساس خدمات داده شده بدست آمده است و باید آن را در مخارج سفر محاسبه کرد. گاهی پرداخت یکسری از هزینه ها خیلی بهتر از صرفه جویی کردن در آن زمینه است. به عنوان مثال اگر هتلی برای شما سه وعده غذایی را سرو کند ممکن است قیمت آن مقداری بالا  برود اما آیا این مقدار اختلاف به دردسر های گرفتن مواد غذایی، نگهداری آن و پخت پزش می ارزد؟ اگر زمان لازم برای محیا کردن وعده های غذایی و مخارج آن را با هم جمع کنید گاهی حتی از قیمت اضافه شده به هتل بیشتر می شود. این جاست که بهتر است هتلی را انتخاب کنیم تا خیالمان راحت باشد و از مسافرت نهایت لذت را ببریم!

اما شما از طریق ارمغان به عنوان یک آژآنس مسافرتی با تجربه در زمینه گردشگری می توانید بهترین هتل ها را با بالاترین کیفیت، با ارزان ترین قیمت رزرو کنید.

برای رزرو هتل داخلی و هتل خارجی با ارزان ترین قیمت ها با ما تماس بگیرید

دفتر مشهد: ۰۹۱۵۷۲۳۷۸۰۰ — ۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۵۱

دفتر تهران: ۲۸۴۲۹۱۱۹ – ۰۲۱

آخرین نوشته ها

همکاران ما