ویزای دبی

ویزای دبی | روزانه تعدادی بسیاری از هم وطنان ایرانی با هدف های مختلف مانند تفریح ، گردشگری ، تجارت ، کسب و کار و … به شهر زیبای دبی سفر می‌کنند و به همین منظور نیازمند دریافت روادید یا همان ویزا سفر به کشور امارات هستند .
روادید یا ویزا به مجوز ورود به کشور خارجی گفته می‌شود که کلیه اتباع خارجی (به استثنا تبه های کشورهایی که با یکدیگر قرارداد لغو روادید دارند ، کشورهایی وجود دارند که به توافق رسیده اند که برای ورود به آنها احتیاج به ویزا یا روادید نیست) پیش از ورود به کشوری دیگر برابر قانون و مقررات احتیاج به دریافت آن هستند .


در کلیه کشورهای جهان ویزا تبعه های بیگانه توسط مراجع قانونی آن کشور از قبیل سفارتخانه ها و … صادر می‌شود ، در حالی که روادید دبی به عنوان مجوز ورود به شهر امیر نشین دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار کشور امارات صادر می‌شود و کلیه افراد (به استثنای شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل کشور عربستان سعودی ، بحرین ، کویت ، قطر ، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپا ؛ این افراد می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای ۹۰ روزه دریافت کنند) ملزم به دریافت روادید در هنگام سفر به این کشور هستند .
البته نوع ویزا بر حسب هدف و مدت زمان سفر تغییر میکند و به چند دسته گوناگون تقسیم می‌شود . همچنین برای هریک از ویزا ها مبلغی نیز از درخواست کننده ویزا دریافت می شود و در صورت که بلیطی بدون ویزا خرید شود ، به عنوان ضمانت یک فقره چک نیز دریافت می شود .

انواع ویزای دبی

تعیین مدت زمان ویزا (اقامت) رابطه مستقیمی با هدف از سفر به آن کشور دارد و از این رو ، روادید توریستی دارای مدت زمان‌هایی قابل تغییر هستند . همچنین ، تمامی این روادید ها به دو گروه یکبار و چند بار ورود تقسیم بندی می‌شوند .

۱ – ویزای توریستی دبی

 

الف) روادید توریستی/ تجاری ۱۴ روزه

 

ب) روادید توریستی ۳۰ روزه

 

ج) روادید توریستی ۹۰ روزه

 

۲ – ویزای ترانسپورت دبی

 

۳ – ویزای کار دبی

 

۴ – ویزای تجاری دبی

 

نکته خیلی مهم و ضروری اینکه ورود به هریک از شهرهای کشور امارات ( مثل دبی ) مستلزم دریافت روادید بوده و اقامت بیش از مدت ذکر شده در روادید حتی برای مدت یک روز غیر قانونی است و فردی که این جرم را مرتکب شود ملزم به پرداخت جریمه نقدی خواهد بود . همچنین دریافت ویزای امارات به دلیل عدم دخالت سفارتخانه نیازی به مصاحبه حضوری ندارد و توسط کارگزاران بسیاری ( که در کشور امارات کفیل نامیده می‌شوند ) انجام می‌شود .

ویزای آنلاین دبی ، امارات

در راستای پیشگیری از به هدر رفتن زمان و هزینه و راحتی روند صدور روادید برای متقاضیان در تمامی نقاط جهان دولت کشور امارات متحده عربی نیز اقدام به انجام این پروسه ( اخذ ویزا ) به صدور ویزای آنلاین کرده است . این روادید پس از ثبت نام در مدت ۳ تا ۶ روز کاری صادر و به آدرس ایمیل درخواست کننده ارسال می‌کند . بنابراین ، کافی است تا مسافر نسخه چاپ شده آن را تهیه و به همراه گذرنامه به افسر کنترل ویزا تحویل دهد .

نحوه درخواست ویزای آنلاین دبی

۱ – ابتدا وارد پورتال دریافت ویزای آنلاین کشور امارات شده و فرم های مربوط به ویزا را پر کنید .
۲ – به فاصله زمانی ۱ تا ۴ ساعت پس از ارسال فرم ها ، فاکتور پرداخت هزینه صدور ویزا آماده می شود و به نشانی پست الکترونیکی ( ایمیل یا جیمیل ) که در فرم آن را قبد کرده اید ، فرستاده می‌شود .
۳ – پس از پرداخت فاکتور هزینه ، روادید حداکثر بین ۳ تا ۶ روز کاری صادر و به ایمیل تقاضا کننده ارسال می‌شود . البته پورتال امکان پیگیری وضعیت درخواست به صورت آنلاین تا زمان صدور روادید را دارد .

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

روادید شهر دبی به صورت برگه ای صادر می‌شود و اجباری به الصاق عکس ندارد و برای دریافت ویزا ، ارائه مدارک شخصی زیر الزامی است ؛
اسکن رنگی از کلیه صفحه‌های پاسپورت

مدت زمان اخذ ویزای دبی با مراجعه حضوری

روادید دوبی به دو صورت عادی و اضطراری قابل صادر شدن است . به طور معمول ویزای عادی در مدت زمان ۷ روز و روادید اضطراری در مدت زمان ۳ روز کاری صادر می‌شود . همچنین ، مبنای محاسبه روز کاری جهت دریافت روادید ، روز بعد از دریافت مدارک کامل خواهد بود .

سفارت امارات متحده عربی در تهران

نشانی: تهران، بلوار ایران زمین
تلفن: ۴۲۷۹۲۰۰۰-۰۲۱
پست الکترونیک: tehran@mofa.gov.ae

 

سوالاتی در مورد ویزای دبی

۱ –برای دریافت روادید کشور امارات ، احتیاج به حضور شخص هست ؟
خیر ، ارسال و دریافت مدارک به صورت اینترنتی است .

۲ – حداقل اعتبار گذرنامه برای صادر کردن روادید کشور امارات چه مدت است ؟
حداقل اعتبار پاسپورت باید ۷ ماه باشد .

۳ – مبلغ ضمانت بازگشت چیست ؟
مبلغی است که برخی کشورهای برای صدور ویزای کشور امارات دریافت می کنند و این مبلغ بعد از بازگشت بازگردانده می شود .

۴ – چک صمانت بازگشت در وجه چه کسی است ؟
در وجه آژانس می باشد .

۵ – آیا کودکان و نوزادها نیاز به روادید دارند ؟
بله ، تمامی افراد برای ورود به کشور امارات احتیاج به روادید دارند .

۶ – چه زمانی باید چک ضمانت بازگشت را تحویل داد ؟
زمانی که روادید صادر شد .

آخرین نوشته ها

همکاران ما