سفر به پاریس

زیبایی های پایتخت رویایی فرانسه، پایتخت هنر و ادبیات و موزه های باشکوه، مغازه های پرزرق و برق و کوچه های سنگفرش را، آنقدر در فیلم ها، کتاب ها و سفرنامه ها به چشم و گوش دیده و خوانده ایم، که حداقل برای یک بار هم که شده، آرزوی سفر به این شهر را به دل ها انداخته است!

سفر به پاریس، هم فال است و هم تماشا؛ در حالی که آثار تاریخی و معماری این شهر زیبا را می بینید، از طعم دلچسب غذاهای معروف سرآشپزهای فرانسوی هم لذت می برید و بهترین های دنیای مد و فشن دنیا را نیز گلچین می کنید؛ حتی شانزه لیزه، از آشناترین های پاریس، خیابانی است بلند و پهن با مغازه های رویایی که می توانید علاوه بر معروف ترین برندهای زیبا، زیباترین و شیک ترین پوشاک دنیا را هم ببینید.

سفر به پاریس
شانزه لیزه از یک طرف به میدان شارل دو گل با آن بنای معروف دروازه پیروزی یا طاق نصرت «ارک دوتریومف» منتهی می شود که انتهای دیگرش خیابان «کنکورد»است با ستون بلند اهدایی کشور مصر و کاخ «توئیلری» که اکنون به باغی تبدیل شده است که به موزه «لوور» منتهی می شود. پیاده روی در خیابان شانزه لیزه و در قلمروی دکه های کوچک آن، برای ما ایرانی ها مثال زدنی است. چراغانی شانزه لیزه آدم را مجنون زیباترین خیابان جهان می کند.

دیدن و چشیدن

پاریس را باید دید و چشید! چشیدن طعم غذاهای متنوع فرانسوی و بین المللی در پاریس، سفر را کامل خواهد کرد. برای صبحانه می توانید سری به کافه های زیبای پاریسی بزنید و قهوه فرانسه را در زادگاه اصلی اش بچشید. کروسان و نان شکلاتی های پاریس هم حرف ندارد و می توانید صبحانه دلچسبی داشته باشید.

سفر به پاریس

سفر به پاریس
برای ناهار و شام، اما گزینه های زیادی پیش رویتان است. علاوه بر رستوران های فرانسوی، ملیت های مختلف نیز غذای کشورشان را در پاریس عرضه می کنند و طبعا برای ما ایرانی ها، رستوران های ترک، عرب و البته ایرانی، بهترین گزینه است.

در عین حال، هرچند که زادگاه «سوشی» ژاپن است، اما سوشی خوردن در پاریس هم می توانید بخش مهمی از سفر شما باشد. اگر بخواهید خوراک تمام ملیت ها را در یک جا پیدا کنید، باید به میدان «سن میشل» سر بزنید.

شب گردی در پاریس

کوچه های باریک منتهی به بلوار «سن میشل»، مرکز تجمع کافه ها است، رستوران هایی کوچک و بزرگ که تنگ هم، رو به روی کلیسای نوتردام قرار گرفته اند. مغازه دارها در هر فصلی که باشد، دم در ایستاده اند و شما را به داخل دعوت می کنند. کوچه های «سن میشل» یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن شب در پاریس است. با چند بار بالا و پایین کردن کوچه ها و خواندن منوی غذای نصب شده در سردر کافه ها، انتخاب خوبی خواهید داشت. پاریس شهر غذاها، کافه ها و رستوران ها است.

سفر به پاریس
حتی ساندویچ های پاریس هم طعم دیگری دارد! کافه های پاریس به فضای کوچک داخلی و صندلی های چیده شده در کنار خیابان معروف است و اغلب اوقات، در آنها موسیقی زنده اجرا می شود و در اطرافشان، نقاشان و نوازنده های دوره گرد، همراه با طعم قهوه، عصری دلپذیر برای شما فراهم می کنند و رستوران های بلوار سن میشل، عجیب ترین و خوشمزه ترین غذاهای دنیا را با آداب مخصوص فرانسوی ها سرو می کنند. جالب است که از ۵۰ رستوران برتر جهان، ۱۰ تای آن در پاریس قرار دارد.

در ضمن، کرپ های فرانسوی که در همه دکه های شهر یافت می شود، یکی از خوشمزه ترین خوردنی هایی است که فقط در پاریس می توان پیدا کرد. کرپ ها به انتخاب شما با شکلات یا کالباس و پنیر یا مخلفات دیگری پر می شوند و بی نظیرند.

میعادگاه روشنفکران

ادامه همان بلوار سن میشل، به بلوار «سن ژرمن» مشهور در رمان «در جست و جوی زمان از دست رفته» در مرکز شهر منتهی می شود که میعادگاه نویسندگان و روشنفکران پاریسی است و نزدیک رود سن و دانشگاه سوربن قرار دارد.

سفر به پاریس
بلندترین منطقه پاریس، «مونمارتر» در شمال شهر است که با داشتن کلیسای «قلب مقدس» به خود می بالد. این کلیسا، بعد از «نوتردام» دومین عمارت مذهبی پاریس است. تپه «مونمارتر» را که پایین بیایید، دستفروشان، نقاشان و نوازنده های خیابانی را می بینید که منطقه را به مکان پرشوری تبدیل کرده اند. اینجا، سرشار از زندگی و هیجان است و به همین علت، از پرطرفدارترین مکان های گردشگری پاریس به شمار می رود.

همکاران ما