جزییات تور

شهرهای جزیره ای دنیا

بهترین شهرهای جزیره ای دنیا

جزیره، سرزمینی غوطه‌ور در رقص امواج و نشانه‌ی امید برای گمشدگان در دریا و پایگاهی برای نویسندگان بزرگ است. روی این کره‌ی خاکی پوشیده از آب جزایر زیادی وجود دارد که در بسیاری از این جزایر شهر‌هایی به وجود آمده‌اند و حتی بسیاری از آنها خود تبدیل به شهری در میان آب شده‌اند. با ما همراه باشید تا ۱۰ شهر برتر جزیره‌ای به انتخاب نشنال‌جئوگرافی را معرفی کنیم.

تروگیر در کرواسی

تروگیر شهری در ایالت اسپلیت-دالماتیا کشور کرواسی است. خیابان‌های مارپیچ این شهر فضای قرون وسطی را تداعی می‌کند. با کمک طبیعتی خیره کننده و روالی که زندگی را آسان می‌گیرد، این دژ شناور که معصومیت خود را حفظ کرده، شاید یک نمونه‌ی کوچک و بدون نقص از کرواسی باشد.
 شهرهای جزیره ای دنیا

موکامبیک در موزامبیک

اگر از موکامبیک به عنوان میراث جهانی یونسکو نام ببریم شاید مقیاس کوچکی داشته باشد، اما تاریخی غنی در خود نهفته دارد. خیابان‌های سنگ‌ فرش شده قرن ۱۶، سرگذشت‌شان را به عنوان مرکز تجاری و پایتخت مستعمراتی پرتقال در شرق آفریقا بر گوشمان نجوا می‌کنند.
 شهرهای جزیره ای دنیا

لوبک در آلمان

لوبک، به عنوان شهری بسیار زیبا، شاید نفوذ خود را به عنوان پایتختی از قرون وسطی از دست داده باشد. اما مرکز دست نخورده‌ی لوبک که با رود تریو محصور شده، پیمان خود را با تاریخ خیره‌ کننده‌اش حفظ کرده است.
 شهرهای جزیره ای دنیا

ماله در مالدیو

ماله، پایتخت کشور مالدیو است و مانند بسیاری از اقامتگاه‌های دیگر این کشور، بر آب‌های فیروزه‌ای غوطه‌ور است. اما این تنها شباهت آن‌هاست.به عنوان قطب سیاسی و تجاری، جمعیت ماله در ۲۰ سال اخیر دو برابر شده و به ۱۰۵۰۰۰ نفر رسیده است.
 شهرهای جزیره ای دنیا

کی وست در فلوریدا

دور از مرکز و دور از استرس. کی وست، نمونه‌ای از شهرهای جزیره‌ای است که به دور از محیط‌های شهری شلوغ و پر دغدغه، محیطی آرام دارد. خانه‌های صدفی و خیابان‌های مسقف آن یادآور داستان‌های جن و پری است که روزگاری تنسی ویلیامز نویسنده‌ی مشهور در آن‌ها قدم می‌زد. همچنین در این منطقه کافه‌هایی وجود دارد که زمانی پاتوق ارنست همینگوی بوده‌اند.
 شهرهای جزیره ای دنیا

مکزیکالتیتان در مکزیک

مکزیکالتیتان، جزیره‌ی کوچک متشکل از خانه‌هایی با سقف‌های سفالین است که فقط در فصل بارانی تابستان با قایق می‌‌توان به آنجا سفر کرد. این منطقه به عنوان ونیز مکزیک شناخته می‌شود. بسیاری از افراد، این شهر دست‌ساز خوش منظره را جایگاه شکل‌گیری هویت مکزیکی می‌دانند. چرا که قوم آزتک برای اولین بار از اینجا به سمت تنوچیتلن افسانه‌ای حرکت کرده‌اند. این شهر بعد از آن و در قرن ۱۱ به مکزیک پیوسته است.
 
شهرهای جزیره ای دنیا

ترومژو در نروژ

ترمژو شهری مدور، قطبی و خیره‌کننده، در جوار آبدره‌های برفی است. علاوه بر منظره‌ی مسحور کننده‌ی نورها، بخاطر ساکنان خوش چهره با ظاهری زیبا به عنوان پاریس شمال شناخته می‌شود.
در مرکز شهر خانه‌های چوبی، ظاهر زیبایی به این منطقه می‌بخشند.
 شهرهای جزیره ای دنیا

لینداو در آلمان

لینداو شناور بر روی دریاچه‌ی لاجوردی کنستانس است که خیابان‌های مرکزی و شیربانی‌های قدیمی، زیبایی این شهر را دوچندان می‌کند.
بهترین راه ورود به این منطقه از طریق بندرگاه است که مجسمه‌ی مشهور شیر باواریایی‌ در آن خودنمایی می‌کند.
 شهرهای جزیره ای دنیا

سانتاکروز دل ایزلاته در کلمبیا

سانتاکروز دل ایزلاته، پایگاه کاراییبی است که بالاتر از منهتن نیویورک به عنوان متراکم‌ترین جزیره‌ی دنیا از نظر جمعیت شناخته می‌شود.
 شهرهای جزیره ای دنیا

فلوریانوپلیس در برزیل

فلوریانوپلیس ۴۲ ساحل و سرزمینی سبز و مهار نشده دارد که با محیط شهری به طور مسحور کننده‌ای هماهنگ ‌شده و تجار بزرگ و موج‌سواران در این شهر جنوبی برزیل احساس بودن در خانه را دارند. از این منطقه با نام جزیره‌ی جادو یاد می‌شود.
شهرهای جزیره ای دنیا

همکاران ما