تور نیشابور(بوژان)

بوژان (نیشابور)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی ایران است. خانه‌های این روستا به شکل پلکانی است. بوژان در ۵ کیلومتری شمال شرقی نیشابور و در دامنه ارتفاعات جنوبی رشته کوه بینالود، قرار دارد.

بوژان

بوژان در ارتفاعات سرسبز و سرشار از گلها و گیاهان دارویی قرار دارد و چشم اندار دره سرسبز روستا و رودخانه جاری آن همراه با منظره کشتزار و باغ‌های گسترده، جلوه بسیار زیبا و تماشایی دارند. روستا در شیبی ملایم در دو سوی دره در میان باغات واقع شده و خانه‌ها در این شیب، به صورت پلکانی چیده شده‌اند. از دیگر جاذبه‌های روستا آبشارهای زیبای بوژان است که از ارتفاعات شمالی روستا سرازیر می‌شود. این مناظر پس از طی چند ساعت پیاده‌روی از داخل روستا به سمت شمال قابل دسترس می‌باشد.

بوژان

به دلیل موقعیت مناسب بوژان در میان رشته کوه بینالود، امکان دسترسی به ارتفاعات قله شیرباد، کلمیش، دریاچه مرتفع چشمه سبز، خط الراس پایور و … از این ناحیه فراهم شده است؛ بنابراین کوهنوردان زیادی از مسیر چشمه شکراب به قله شیرباد صعود می‌کنند. رشته کوه بینالود در محدوده بوژان دارای آبریزهای زیادی است که به صورت چشمه در سطح زمین جاری می‌شوند و تقریبا در تمامی مسیرهای کوهنوردی آن دسترسی به آب وجود دارد.

بوژان

ارتفاعات بلند ، باغ های سر سبز ، کناره های زیبا ی رود خانه ، آبشار های زیاد ، بافت مسکونی پلکانی روستای بوژان را به یکی مراکز گردشگری شهرستان نیشابور تبدیل کرده است .

باغ های میوه پیرامون روستا در فصل های مختلف چشم انداز رویایی و رنگارنگی پدید می آورد و دوستداران طبیعت را شگفت زده و شادمان می کند .آبشار های کوچک و بزرگ زیبا درمسیر رود خانه ی بوژان وجود دارد که چشمان هر بیننده ای را می نوازد و طراوت وجلوه ی بی مانند و پر شکوهی در یاد بیننده به یادمان می گذارد .

همکاران ما