جزییات تور

معرفی کشور مراکش | تور مراکش

مراکش کشوری با جاذبه های دیدنی که قبل از سفر به مراکش |تور مراکش بهتر است اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید .

مراکش کشوری است ساحلی در شمال غربی آفریقا که با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه احاطه شده است؛ کشوری درست روی لبه صحرای آفریقا با دره‌های وسیع و بزرگ‌ترین و داغ‌ترین بیابان‌های گرمسیری که شبیه به هیچ جای دیگری در دنیا نیست!

slider-3

بدون تردید صحرا یکی از زیبایی‌های بی‌مثال مراکش است. دیدن تپه‌های شنی، چادرهای صحرانشینان و خوابیدن زیر آسمان پرستاره صحرا از فرصت‌هایی است که فقط و فقط در سفر به مراکش نصیب‌تان می‌شود؛ کلیسای نوتردام، نیومدینا، مدرسه علی بن یوسف، قصر البدیع و بالاخره گذرگاه کوهستانی تیزی نتیشکه و آبشار اوزود که آبشاری است به ارتفاع ۱۱۰ متر، همه در شمار جاذبه‌های گردشگری مراکش قرار دارند؛ جاذبه‌هایی که هنگام سفر به این کشور باید برای دیدن یک یک آنها برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید!

شهر سرخ

در میان شهرهای کشور مراکش، شهر مراکش به خاطر جاذبه‌های تاریخی که دارد انتخاب اغلب گردشگران است. هنگام ورود به این شهر که خیلی‌ها آن را به نام شهر جادویی می‌شناسند باید خودتان را برای دیدن سبک متفاوتی از معماری آماده کنید.

marrakesh

باغ ماژرول

در سفر به مراکش یکی از نقاطی که تصورش همیشه در ذهن‌تان باقی می‌ماند باغ آبی ماژرول است. این باغ به خاطر ترکیب بیش از ۳۰۰ گونه گیاهی از گوشه کنار دنیا در رنگ‌هایی کاملا هماهنگ و مهم‌تر از همه انتخاب رنگ آبی برای دیواره‌هایش تبدیل به یکی از زیباترین باغ‌های جهان شده است.

5-majorelle-garden-marrakesh-morocco-ralph-ledergerber

بازار جماع الفنا

اهل خرید باشید یا نباشید بازار خیابانی تنگ و باریک جماع‌الفنا یا همان میدان معرکه‌گیری با همه شلوغی و همهمه‌ ای که خاص بازارهای مراکشی است شما را به خودش جلب می‌کند! جماع‌الفنا هزارتوی بی‌پایانی است پر از پارچه‌های مراکشی و ادویه‌های محلی‌ که نه تنها عطرشان هرگز از ذهن‌ پاک نمی‌شود بلکه در کنار تصویر رقص مارها و آکروبات بازی میمون‌ها برای همیشه در ذهن‌تان ثبت می‌شود.

PlaceJemaaFna

مقبره‌ سعدیان

مقبره سعدیان که قدمتش برمی‌گردد به قرن شانزدهم میلادی مجموعه ای است از قبرهایی که با چوب سرو، کاشیکاری پلی کرومیک و گچبری تزیین شده‌اند.

قصر باهیه

قصر باهیه که از قرار زمانی برای اقامت حرم احمدبن موسی ساخته شده، نمونه بی‌نظیری از معماری شرقی است. آن هم به خاطر جزییات و تزیینات بسیاری که در فضاهای داخلی این قصر به کار گرفته شده است.

Bahia_Palace_Marrakech_Front_Courtyard_2009_LLمسجد کتیبه

یکی از مساجد مراکش که به خاطر قدمت تاریخی و زیبایی بنایش شهره است مسجد کتیبه است.

koutoubiaمسجدی روی آب

مسجد حسن دوم، بزرگ ترین مسجد مراکش و سومین مسجد بزرگ دنیا بعد از مسجدالحرام و مسجد النبی است. ۷۰ درصد از سازه این مسجد که در شهر کازابلانکای مراکش قرار دارد روی آب قرار گرفته است.

Hassan-II-Mosque
باغ‌ مناره

Pavillon_Menaragärten
در قسمت غربی مراکش واقع در کوهپایه‌های اطلس درست در دل بیابان باغی مقابل چشمتان قرار می‌گیرد که مراکشی‌ها از آن به نام باغ مناره یاد می‌کنند؛ باغی که قدمش برمی‌گردد به قرن دوازدهم. این باغ‌ که در روزگاری دور برای پرورش زیتون، نخل و میوه برپا شده بود، به خاطر قدمت و زیبایی‌‌اش امروز یکی از فرصت‌های گردشگری مراکش است.

همکاران ما