تور لحظه آخری

پیامکی با این مضمون به گوشی همراه شما ارسال می شود : تور لحظه آخری ترکیه ( پرداخت ۷۰۰ هزار تومان بجای ۹۰۰ هزار تومان ) حرکت : فردا ساعت …. تماس ….. .

تعجب نکنین درست است. همیچین تور هایی با وجود بالا رفتن قیمت های بلیط ها و رزرو هتل همچنان وجود دارد. اما بسیار کمیاب هستند و تعداد آن ها خیلی محدودند. با ارمغان در این مطلب همراه باشید تا رویای سفر ارزان به یک کشور خارجی یا شهر های داخلی ایران را به واقعیت تبدیل کنیم.

تور لحظه آخری

قبل از اینکه با مفهوم تور لحظه آخر آشنا بشویم ، باید معنی و مفهوم بلیط چارتر را بدانیم . که اصلا بلیط چارتر یا بلیط چارتری چیست ؟

بلیط چارتر خارجی

چارتر (charter) به طور کلی به معنی دربست کردن است (مثل تاکسی دربست). عبارت چارتر فقط برای بلیط های هواپیما استفاده نمی شود و برای وسایل نقلیه دیگر مثل قطار، اتوبوس، کشتی و … نیز استفاده می شود.
ما با بلیط چارتر هواپیما سر و کار داریم و در مورد آن توضیحاتی می دهیم.

هر زمانی که یک شخص و یا یک شرکت، تمام و یا بخشی از صندلی های یک هواپیما به یک مقصد خاص را برای مدت معلوم اجاره کند، می گویند که آن پرواز را چارتر کرده است.
مثلا فرض کنید شما یک شرکت تبلیغاتی بزرگ هستید و ۳۰ کارمند دارید که هر دوشنبه و چهارشنبه با هواپیما از مشهد به تبریز باید پرواز داشته باشند. ( رفت : ساعت ۶ صبح ، برگشت : ۶ بعد از ظهر ) در این شرایط بهتر است شما، در این زمان های پروازی، بلیط های هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی برای رفت و آمد کارکنانتان چارتر کنید.

بیایید به زبان ساده بگوییم. چارتر کردن به معنی عمده خرید کردن است.
در خرید عمده شما مبلغ کمتری را نسبت به خرید خرد همان محصول پرداخت می کنید و در چارتر کردن بلیط هواپیما هم به همین صورت انجام می شود.

خب حالا بلیط چارتر چیست ؟

بلیط چارتر توسط برخی از شرکت ها و دفاتر مسافرتی فروخته می شود . برخی از آژانس های گردشگری سالیانه برای مدتی مشخص ، تمام یا برخی از صندلی های بعضی از مسیرهای هوایی را از شرکت های هواپیمایی اجاره می کنند و بلیط این پروازها را با قیمت تعیین شده به مسافران این مسیرها می فروشند .

بدین صورت به این آژانس ها چارتر کننده می گویند و به آن شرکت هواپیمایی ( ایرلاین ) که تمامی و یا بخشی از صندلی های پروازش را اجاره می دهد ، مجری چارتر می گویند .
در این شرایط شما بلیط را مستقیما از هواپیمایی نمی خرید ، بلکه از آژانس چارترکننده می خرید .
نکته مهم : چون بلیط ها در اختیار آژانس مسافرتی است ، قیمت این بلیط ها را هم آژانس چارتر کننده تعیین می کند . به همین دلیل است که بلیط های چارتری در شرایط مختلف و زمان های متفاوت ، تغییر می کند .

نکته مهم بلیط چارتری

نکته مهمی که در مورد بلیط های چارتری باید بدانید این است که فرقی نمیکند در چه زمانی از تقویم گردشگری و در چه فصلی هستید ، تحت هر شرایطی ، اگر بلیط های چارتری، بفروش نرسد ( در اصطلاح : پرواز چارتر خالی بماند ) هزینه خالی بودن صندلی ها را ، آژانس چارتر کننده از قبل پرداخت کرده است . پس تحت هر شرایطی باید صندلی ها را پر کند . به همین دلیل هم در شرایط زمانی گوناگون ، بهای بلیط چارتر تغییر میکند . هرچه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم ، بهای بلیط چارتری پایین تر می آید .

ویژگی بلیط چارتری

بلیط چارتری هم مانند بلیط های معمولی ( استاندارد ) از مزایا و معایبی برخوردار است . بزرگترین حسن یا مزیتی که دارد ، متغیر بودن بهای آن است . ( تفاوت قیمت در اینکه ۱۰ روز مانده به پرواز و ۲ روز مانده به پرواز ) به وسیله این ویژگی می توانید بهترین گزینه از لحاظ قیمت بلیط چارتر را پیدا کنید .

بلیط چارتر ارزان

آژانس های چارتر کننده بیشتر زمان ها سعی میکنند صتدلی های خالی خود را با سود کم ( حتی بدون سود ) و با انواع روش های تبلیغاتی به فروش برسانند . در واقع برای بدست آوردن هزینه چارتر خود ، به هر قیمتی که شده بلیط هایشان را بفروشند . به همین دلیل شما می توانید در فصل های کم سفر ، بلیط هایی با قیمت بسیار مناسب برای مقصد خود تهیه کنید .
مثلا زمان بهیمن و اسفند که همه در تدارک عید هستند ، بهترین زمان برای سفر به کیش با تور کیش است البته با بلیط های چارتری .

تور لحظه آخری

حال که به طور کامل با بلیط چارتر آشنا شده اید ، توضیح می دهیم که تور لحظه آخری داخلی و خارجی چیست. اصطلاح تور لحظه آخری هم مانند بلیط چارتر است و به همدیگر ربط دارد. دقیقا دلیل اینکه تور لحظه آخری نسبت به زمان های عادی قیمت کمتری دارند همین است : آژانسی که پرواز و هتل و تمام امکانات را چارتر کرده ، میخواهد تحت هر شرایطی صندلی های هواپیما و اتاق های هتلی که اجاره کرده به فروش برسد. ( قیمت پایین می آید تا مشتری تور را بخرد )

مثل تور لحظه آخری تایلند ، تور لحظه آخری دبی ، تور لحظه آخری استانبول

یک معامله کاملا برد ، برد است . هم مشتری با قیمت کمتری تور را می خرد و هم اینکه چارتر کننده ضرر نمیکند .
مزیت دیگر تورهای لحظه آخری این است که زمان و تاریخ آن مشخص است و در تاریخ مشخص شده سفر انجام میشود . و در فصل های پر مسافرت با کمبود و یا نبود بلیط و تورهای مسافرتی مواجه نمی شوید .
پس به طور خلاصه ، تورهای لحظه آخری در فصل های کم سفر یا زمان نزدیک به تاریخ پرواز مقرون به صرفه است.

ویژگی های سفر خوب

سفر ارزان

امروزه در ایران آژانس های مسافرتی زیادی مشغول به کار و خدمت رسانی به مردم و گردشگران هستند شاید در نگاه اول فکر کنید که همه ی آنها باهم یکی هستند ولی در واقع خدماتی که ارائه می دهند باهم متفاوت است و انتخاب یک آژانس مسافرتی خوب برای سفر کار آسانی نیست از این رو ما به شما آژانس ارمغان را پیشنهاد میکنیم که تمامی ویژگی های یک سفر خوب را از قبیل کیفیت خدمات عالی، قیمت مناسب، به روز بودن خدمات و گستردگی پیشنهادات سفر را می توان گفت. ما به شما خدمات خوبی در زمینه تور لحظه آخری برای تور های داخلی و خارجی ارائه می دهیم کافی یک بار با ما همسفر شوید.

همسفر خوب

همسفر خوب

برای رفتن به سفر علاوه بر انتخاب و رزرو هتل و دقت در انتخاب وسایل مورد نیاز باید یک همسفر خوب هم نیز برای خود داشته باشید زیرا سفر به گونه است که تاثیرات آن تا مدت ها بر روی روح انسان مشخص است و می تواند حتی باعث انگیزه برای ادامه زندگی فرد شود.

از ویژگی های همسفر خوب می توان به مواردی چون داشتن مدیریت زمان، مدیریت مالی خوب تا بتواند کل زمان سفر را در نظر بگیرد، ماجراجو باشد و برای هر اتفاقی در سفر مشتاق باشد،با اخلاق باشد و در مقابل اتفاقات غیر منتظره در طول سفر اخلاق خوش داشته باشد و تمرکز خود را از دست ندهد. برای گرفتن تور لحظه آخری ارمغان شما و همسفر تان باید هر لحظه آماده ی رفتن به سفر باشید.

برای رزرو تور لحظه آخری و بلیط چارتر ارزان با همکاران ما در ارمغان تماس بگیرید.

دفتر مشهد: ۰۹۱۵۷۲۳۷۸۰۰ — ۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۵۱

دفتر تهران: ۲۸۴۲۹۱۱۹ – ۰۲۱

آخرین نوشته ها

همکاران ما