تور لحظه آخری

پیامکی با این مضمون به گوشی همراه شما ارسال می شود : تور لحظه آخری ترکیه ( پرداخت ۷۰۰ هزار تومان بجای ۹۰۰ هزار تومان ) حرکت : فردا ساعت …. تماس …..
قبل از اینکه با مفهوم تور لحظه آخر آشنا بشویم ، باید معنی و مفهوم بلیط چارتر را بدانیم . که اصلا بلیط چارتر یا بلیط چارتری چیست ؟

بلیط های چارتر خارجی

بلیط چارتر چیست ؟

چارتر (charter) به طور کلی به معنی دربست کردن است (مثل تاکسی دربست) . عبارت چارتر فقط برای بلیط های هواپیما استفاده نمی شود و برای وسایل نقلیه دیگر مثل قطار ، اتوبوس ، کشتی و …. نیز استفاده می شود .
ما با بلیط چارتر هواپیما سروکار داریم و در مورد آن توشیحاتی میدهیم .
هر زمانی که یک شخص و یا یک شرکت ، تمام و یا بخشی از صندلی های یک هواپیما به یک مقصد خاص را برای مدت معلوم اجاره کند ، میگویند که آن پرواز را چارتر کرده است .
مثال : فرض کنید شما یک شرکت تبلیغاتی بزرگ هستید و ۳۰ کارمند دارید که هر دوشنبه و چهارشنبه با هواپیما از مشهد به تبریز باید پرواز داشته باشند ( رفت : ساعت ۶ صبح ، برگشت : ۶ بعد از ظهر ) در این شرایط بهتر است شما ، در این زمان های پروازی ، بلیط های هواپیما را از یک شرکت هواپیمایی برای رفت و آمد کارکنانتان چارتر کنید .
بیایید به زبان ساده بگوییم ، چارتر کردن ، به معنی عمده خرید کردن است .
در خرید عمده شما مبلغ کمتری را نسبت به خرید خرد همان محصول پرداخت می کنید و در چارتر کردن بلیط هواپیما هم به همین صورت انجام می شود .

 

خرید آنلاین بلیت هواپیما

 

خب حالا بلیط چارتر چیست ؟

بلیط چارتر توسط برخی از شرکت ها و دفاتر مسافرتی فروخته می شود . برخی از آژانس های گردشگری سالیانه برای مدتی مشخص ، تمام یا برخی از صندلی های بعضی از مسیرهای هوایی را از شرکت های هواپیمایی اجاره می کنند و بلیط این پروازها را با قیمت تعیین شده به مسافران این مسیرها می فروشند .
بدین صورت به این آژانس ها چارتر کننده می گویند و به آن شرکت هواپیمایی ( ایرلاین ) که تمامی و یا بخشی از صندلی های پروازش را اجاره می دهد ، مجری چارتر می گویند .
در این شرایط شما بلیط را مستقیما از هواپیمایی نمی خرید ، بلکه از آژانس چارترکننده می خرید .
نکته مهم : چون بلیط ها در اختیار آژانس مسافرتی است ، قیمت این بلیط ها را هم آژانس چارتر کننده تعیین می کند . به همین دلیل است که بلیط های چارتری در شرایط مختلف و زمان های متفاوت ، تغییر می کند .

نکته مهم بلیط چارتری

نکته مهمی که در مورد بلیط های چارتری باید بدانید این است که فرقی نمیکند در چه زمانی از تقویم گردشگری و در چه فصلی هستید ، تحت هر شرایطی ، اگر بلیط های چارتری ، بفروش نرسد ( در اصطلاح : پرواز چارتر خالی بماند ) هزینه خالی بودن صندلی ها را ، آژانس چارتر کننده از قبل پرداخت کرده است . پس تحت هر شرایطی باید صندلی ها را پر کند . به همین دلیل هم در شرایط زمانی گوناگون ، بهای بلیط چارتر تغییر میکند . هرچه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم ، بهای بلیط چارتری پایین تر می آید .

ویژگی بلیط چارتری

بلیط چارتری هم مانند بلیط های معمولی ( استاندارد ) از مزایا و معایبی برخوردار است . بزرگترین حسن یا مزیتی که دارد ، متغیر بودن بهای آن است . ( تفاوت قیمت در اینکه ۱۰ روز مانده به پرواز و ۲ روز مانده به پرواز ) به وسیله این ویژگی می توانید بهترین گزینه از لحاظ قیمت بلیط چارتر را پیدا کنید .

 

خرید آنلاین پرواز خارجی

آژانس های چارتر کننده بیشتر زمان ها سعی میکنند صتدلی های خالی خود را با سود کم ( حتی بدون سود ) و با انواع روش های تبلیغاتی به فروش برسانند . در واقع برای بدست آوردن هزینه چارتر خود ، به هر قیمتی که شده بلیط هایشان را بفروشند . به همین دلیل شما می توانید در فصل های کم سفر ، بلیط هایی با قیمت بسیار مناسب برای مقصد خود تهیه کنید .
مثلا زمان بهیمن و اسفند که همه در تدارک عید هستند ، بهترین زمان برای سفر به کیش است البته با بلیط های چارتری .

تور لحظه آخری

حال که به طور کامل با بلیط چارتر آشنا شده اید ، توضیح می دهیم که تور لحظه آخری چیست . اصطلاح تور لحظه آخری هم مانند بلیط چارتر است و به همدیگر ربط دارد . دقیقا دلیل اینکه تورهای لحظه آخری نسبت به زمان های عادی قیمت کمتری دارند همین است : آژانسی که پرواز و هتل و تمام امکانات را چارتر کرده ، میخواهد تحت هر شرایطی صندلی های هواپیما و اتاق های هتلی که اجاره کرده به فروش برسد . ( قیمت پایین می آید تا مشتری تور را بخرد )

مثل تور لحظه آخری تایلند ، تور لحظه آخری دبی ، تور لحظه آخری استانبول

 

روسیه

یک معامله کاملا برد ، برد است . هم مشتری با قیمت کمتری تور را می خرد و هم اینکه چارتر کننده ضرر نمیکند .
مزیت دیگر تورهای لحظه آخری این است که زمان و تاریخ آن مشخص است و در تاریخ مشخص شده سفر انجام میشود . و در فصل های پر مسافرت با کمبود و یا نبود بلیط و تورهای مسافرتی مواجه نمی شوید .
پس به طور خلاصه ، تورهای لحظه آخری در فصل های کم سفر یا زمان نزدیک به تاریخ پرواز مقرون به صرفه است .

*** شما می توانید با استفاده از شماره های ۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۵۱  و ۷۲۳۷۸۰۰ ۰۹۱۵ از بلیط های چارتری ما و تورهای لحظه آخری ما مطلع شوید ***

 

آخرین نوشته ها

همکاران ما