بهترین غذاهای مالزی | تور مالزی

۲۰/مهر/۱۳۹۶

اگر قصد سفر به مالزی را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم، تا بهترین غذاهای مالزی را بشناسید. قسمت اول

Curry Mee

این غذا یک مدل سوپ تند و پر از ادویه‌ی کاری نارگیلی با سفیده‌ی تخم‌مرغ، نودل و جوانه‌ی لوبیا می‌باشد. برای معطر کردن آن نیز از برگ نعنای تازه، تخم‌مرغ، مرغ، میگو و … استفاده می‌شود. اگر غذا به اندازه‌ی کافی تند نبود به آن یک قاشق سس تند sambal اضافه کنید. اکنون در برخی رستوران‌ها نوع حلال این غذا سرو می‌شود. اگر به‌دنبال طعم اصیل غذای خیابانی مالزی هستید، حتما این غذا را تست کنید.

10

Devil Chicken Curry

این غذا در اصل یک غذای پرتغالی است که در زمان حمله‌ی پرتغالی‌ها در قرن پانزدهم وارد مالزی شده است. این غذای تند ترکیبی از انواع گوشت به‌همراه سبزیجات، ادویه‌جات و ترشیجات می‌باشد. از دیگر مواد آن می‌توان به موسیر، سیر، سنبل هندی، زنجبیل و زردچوبه اشاره کرد. بر خلاف کاری‌های دیگر این غذا با سرکه مزه‌دار می‌شود. این غذا را می‌توان هم با برنج و هم با نان سرو کرد.

11

برنج سرخ شده یا Nasi Goreng

این غذا شامل برنج بخارپز شده و سرخ شده و ترکیب شده با مواد دیگر مانند تخم‌مرغ، سبزیجات و گوشت می‌باشد. در نژادهای مختلف مالزی این غذا به اشکال مختلف طبخ می‌شود.

12

Hokkien Mee

در بخش شمالی مالزی این غذا نوعی سوپ تند میگو و نودل است، در حالی که در بخش جنوبی به شکل نودل‌های نازک سرخ شده می‌باشد. مواد اصلی این غذا میگو، میگو خشک شده، تخم مرغ آب پز، اسفناج، پیاز سرخ شده و رب فلفل هستند. در برخی مناطق آب اسفناج نیز به آن اضافه می‌شود.

 

13

Kolok Mee

این غذا از نودل تخم مرغی به‌همراه یک سس سبک و چاشنی‌هایی مثل کتلت مرغ، گوشت چرخ کرده و یا گوشت گاو خرد شده تهیه می‌شود.

14

Lemang

Lemang  یک غذای سنتی مالزی، اندونزی و سنگاپوری است که از نوعی برنج، شیر نارگیل و نمک که در برگ درخت موز پیچیده شده و در یک چوب بامبوی خالی تهیه می‌شود . این غذا مخصوص جشن‌های قبیله‌ی Borneo بوده است. در مالزی این غذا در ماه رمضان و عید فطر طبخ می‌شود. این غذا اغلب با Chicken Curry سرو می‌شود.

15

Lor Bak

این غذا از گوشت با چربی و بدون چربی مزه دار شده تهیه می‌شود. مشتریان مواد دلخواه خود را انتخاب می‌کنند، سپس این مواد در روغن داغ سرخ می‌شود. بهترین چاشنی برای این غذا سس نشاسته و سس فلفل قرمز می‌باشد.

16

Mee Rebus

این غذا نیز یک غذای رشته‌ای دیگر است. نودل‌های آن از زرده‌ی تخم مرغ و ترکیب چند نوع کاری شیرین و تند تهیه می‌شود. آب این غذا از سیب زمینی، آب، پودر کاری، سویا شور، میگو و بادام زمینی خشک شده می‌باشد. دیگر محتویات غذا پیاز بهاری، جوانه‌ی لوبیا، کرفس چینی، لیمو، موسیر سرخ شده، فلفل سبز، و یک تخم مرغ سفت است.

17

Mee Goreng

Mee Goreng یک غذای متداول در مالزی است. این غذا از نودل سرخ شده با سیر، پیاز یا موسیر، میگو، مرغ یا گوشت گاو سرخ شده، فلفل قرمز، کلم، گوجه‌فرنگی، تخم‌مرغ و یک نوع ترشی تهیه می‌شود. این غذا در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های مسلمانان متداول است. بسته به نوع مواد اولیه‌ی مورد استفاده، انواع مختلفی از این غذا وجود دارد.18

Manok Pansoh

تهیه شده از مرغ و سنبل هندی که روی آتش پخته می‌شود.

19

logo-samandehi