بهترین غذاهای مالزی | تور مالزی

۲۰/مهر/۱۳۹۶

اگر قصد سفر به مالزی را دارید، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم، تا بهترین غذاهای مالزی را بشناسید.قسمت دوم

Ais Kacang

و یا به‌نام ABC یک دسر مالزیایی است که حسی تازه به شما می‌بخشد، درگذشته این دسر فقط از یخ تراشیده و لوبیا قرمز درست می‌شد اما امروزه این دسر متشکل از رنگ‌های درخشان و کوکتل انواع میوه‌ها می‌باشد. مواد تشکیل دهنده‌ی آن ذرت، انواع ژله، بستنی، بادام زمینی و .. است و بهترین سس برای آن شیر و شیر نارگیل، شربت گل‌سرخ و انواع شربت‌های دیگر می‌باشد. این دسر را در مالزی در کافی‌شاپ‌ها، فودکورت‌ها و مراکز خرید می‌توانید تهیه کنید.

1

Apam Balik (پنکیک پیچیده شده)

یک میان وعده به شکل پنکیک است که به دور املتی از شکر، بادام‌زمینی و ذرت پیچیده شده است. امروزه این غذا طعم‌های دیگری نظیر سیب‌زمینی شیرین نیز دارد. این میان وعده بسته به نوع آماده سازی انواع مختلفی دارد.

2

Ayam Percik

نوعی مرغ کبابی با یک سس مخصوص (سس نارگیل) است که اغلب با برنج Kerabu  سرو می‌شود و طعم خوبی دارد. مرغ را با مقدار زیادی فلفل قرمز تند، سیر و سس زنجبیل و نارگیل بر روی منقل ذغالی کباب می کنند. اگر آمریکایی‌ها بخاطر مرغ کنتاکی مشهور می باشند، این غذا نیز از غذاهای مشهور مالزی می‌باشد.

3

Assam Laksa

بدون خوردن Assam Laksa، سفر شما به مالزی کامل نخواهد شد. این غذا در سال ۲۰۱۱ در لیست ۵۰ غذای خوشمزه‌ی جهانی ثبت شده است. این غذا یک سوپ ترش با ماهی است. Assam به‌ معنای تمبر هندی بوده که برای طعم این غذا استفاده می‌شود. مواد اولیه‌ی این غذا ماهی خرد شده، ماهی kembung  یا ماهی خال مخالی، و سبزیجات خردشده از جمله خیار، پیاز، فلفل قرمز، آناناس، کاهو، نعناع و زنجبیل است. این غذا اغلب با نودل و خمیر میگو سرو می‌شود. این غذا هم چینی و هم مالزیایی می‌باشد.

4

Banana Leaf Rice

مردم مالزی و جامعه‌ی هندی مالزی این غذا را با دست می‌خورند، غذایی که اصالت آن مربوط به جنوب هند بوده و ترکیبی از برنج ساده، سبزیجات و مرغ، گوشت گوسفند، گوشت گاو، و یا ماهی است. همچنین در کنار غذا ترشی، اسفناج یا کاری پیاز و دال (نوعی سوپ) سرو می‌شود. خوردن این غذا برای توریست‌ها یک تجربه‌ی منحصر بفرد خواهد بود.

5

Bak Kut Teh

این غذا یک سوپ چینی است که در مالزی، سنگاپور، چین و تایوان در وعده‌ی صبحانه خورده می‌شود. این غذا از دنده‌ی گوشتی درست می‌شود که با انواع سبزیجات و ادویه‌ها مانند دارچین، میخک، رازیانه و سیر مزه‌دار شده‌اند. این غذا را اغلب با برنج یا نودل سرو می‌کنند. بهترین نوع این غذا را در مالزی در Klang می‌توانید بخورید. مسلمانان نوع حلال این غذا را استفاده می‌کنند که در آن از گوشت مرغ استفاده شده است.

6

Cendol

هیچ چیز به اندازه‌ی Cendol خنک تشنگی شما را برطرف نمی‌کند. مشخصه‌ی این غذا Cendol رنگ سبزی است که از آرد برنج و برگ pandan درست شده است. دیگر مواد این دسر شامل شکرنارگیل، شیرنارگیل، لوبیا قرمز و شیر می‌باشد. معروف‌ترین این دسر در پنانگ تهیه می‌شود.

7

Char Kway Teow

این غذا از مشهورترین غذاهای مالزی است. ماده‌ی اصلی این غذا برنج سرخ شده با سس سویا، چیلی، میگو، جوانه‌ی لوبیا، پیازچه‌ی چینی و تخم مرغ می‌باشد. معروف‌ترین این غذا در پنانگ تهیه می‌شود.

8

Chicken Rice (برنج با مرغ)

این غذا از مشهورترین غذاها در مالزی است و در نقاط مختلف به شکل‌های متفاوت طبخ می‌شود. معمولا در کنار آن خیار، سس فلفل قرمز خانگی و زنجبیل کوبیده شده به‌همراه سیر و سس سویا و دربرخی مناطق جوانه لوبیا و برنج زرد سرو می‌شود.

9

logo-samandehi