ثبت نام عتبات عالیات

ثبت نام عتبات عالیات

شروع پیش ثبت نام کاروان های عتبات عالیات ویژه نوروز ۹۸

فرصت ۶ روزه برای پیش ثبت نام زائران کاروان های اعزامی عتبات عالیات

زائرانی که مایل هستند از تاریخ ۲۴ اسفند سال ۹۷ تا ۸ اردیبهشت سال آینده به عتبات عالیات مشرف شوند، از امروز شنبه ۶ بهمن ماه تا جمعه ۱۲ بهمن ماه سال ۹۷ برای ثبت نام و دریافت کد رهگیری به سامانه ثبت نام عتبات عالیات مراجعه کنند.

پیش ثبت نام کاروان‌های عتبات عالیات ویژه نوروز ۹۷، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی(۱۲ بهمن ماه)، از ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود.

و  در ساعت ۱۶ روز ۲۲ بهمن ماه سال جاری پایان می‌یابد.

آغاز دور جدید ثبت نام های عتبات عالیات / افزایش دو برابری اعزام به سامرا

6

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از  آغاز دور جدید ثبت نام های سفر زیارتی عتبات عالیات خبر داد و گفت: در این دوره، اعزام به سامرا افزایش دو برابری خواهد داشت.

محسن نظافتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان سفر به عتبات عالیات برای اعزام های ۱۳ دی ماه لغایت ۱۵ اسفند ماه امسال می توانند از امروز برای این سفر زیارتی ثبت نام کنند.

جهت ثبت نام عتبات عالیات زیر نظر سازمان حج و زیارت به دفتر زیارتی ارمغان آفاق ایرانیان مراجعه نمایید .

۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۵۱   — 7237800 0915

شماره تهران: ۲۸۴۲۹۱۱۹ – ۰۲۱

نظافتی با بیان اینکه در این دوره علاوه بر زائران عادی، دانشجویان نیز به عتبات اعزام می شوند، توضیح داد: سفرهای این دوره در قالب بسته های ۴، ۵ ، ۶ و ۷ روزه و در برخی استان ها ۱۲ روزه و بصورت هوایی و زمینی خواهد بود و سفرها در قالب بسته های معمولی و ارزان قیمت ارائه شده است.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت بیان کرد: در دوره جدید ، میزان اعزام ها به سامرا دو برابر افزایش می یابد و با توجه به استقبال زائران با تلاش برای فراهم آوردن امکانات اقامتی و پارکینگ در آینده شاهد افزایش بیشتر اعزام ها به سامرا خواهیم بود.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص اعزام های عتبات در ماه مبارک رمضان گفت: امسال استقبال متقاضیان از سفرهای ماه مبارک رمضان بیشتر از گذشته بود و در نیمه دوم ماه مبارک شاهد افزایش ظرفیت اعزام ها بیشتر از سال های قبل خواهیم بود.

وی در خصوص سفرهای عتبات ماه رمضان توضیح داد: در بسته های سفر ۱۴ شبه زائران ۱۰ شب در کربلا، سه شب در نجف و یک شب در کاظمین و سامرا خواهند بود و در بسته های ۲۱ شبه، زائران ۱۰ شب در کربلا، ۱۰ شب در نجف و یک شب در کاظمین و سامرا اقامت خواهند داشت.

جهت رزرو سفر عتبات عالیات با دفتر ارمغان تماس بگیرید …

۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۵۱

تهران: ۲۸۴۲۹۱۱۹ – ۰۲۱

شما عزیزان بعد از اینکه ویزای عراق خود را دریافت کردید می توانید از سه مرز مختلف وارد این کشور شوید .

مرز شلمچه

این منطقه مرزی در غرب خرمشهر واقع است و نزدیکترین مرز به شهر بصره عراق است .
این مرز جنوبی ترین مرز زمینی ایران و کشور عراق است و فاصله آن تا بصره ۲۰ کیلومتر و تا خرمشهر ۱۵ کیلومتر می باشد .
زائران عزیزی که از این مرز وارد کشور عراق می‌شوند پس از عبور از منطقه شلمچه و تنومه وارد شهر بصره عراق شده و پس از آن به سماوه و شهر مقدس نجف می رسند . طول مسیر از شلمچه تا نجف تقریباً ۴۶۰ کیلومتر می باشد .

مرز شلمچه

مرز چذابه

مرز چذابه در ۱۷ کیلومتری شمال غربی شهر بستان قرار گرفته است . زائران ایرانی پس از عبور از منطقه چذابه و شیب ، مشرح وارد شهر العماره ، سپس شهر فجر و منطقه عفک ، دیوانیه ، شافعیه ، شامیه و بعد از بازرسی ابوصخیر وارد شهر مقدس نجف می شوند .

مرز مهران

مرز مهران در استان ایلام قرار گرفته است و فاصله آن تا شهر ایلام ۸۵ کیلومتر می باشد .
زائران عزیزی که از این شهر وارد عراق می‌ شوند پس از عبور از منطقه زرباطیه و شهر کوچک بدره وارد شهر کوت ، نعمانیه ، شوملی ، دیوانیه و شامیه وارد شهر نجف می‌شوند . طول این مسیری که در بالا شرح دادیم از پاسگاه مرزی زرباطیه تا بازرسی ورودی شهر نجف ۳۰۰ کیلومتر می باشد . بیش از ۷۰ درصد زائران ایرانی مرز مهران را برای سفر به عراق انتخاب می ‌کنند .
طبق یک نظرسنجی که توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران از زائران عزیز اربعین به عمل آمده است ، بیش از ۷۰ درصد پاسخگویان مسیر مرز مهران را برای سفر به کشور عراق و عتبات عالیات انتخاب می کنند . بر اساس همین نظر سنجی ۱۹ درصد پاسخگویان مسیر چزابه حدود ۸ درصد مسیر شلمچه حدود یک و نیم درصد مسیر خسروی را برای مسیر راهپیمایی اربعین کربلا انتخاب می ‌کنند .

معروف ترین مسیر دسترسی به کربلا در اربعین

مسیر انتخابی زائران ایرانی برای حضور در پیاده روی اربعین ” نجف ، حیدریه ، کربلا ” است که کوتاهترین ، امن ترین ، پرتردد ترین ، مشهور ترین و معروف ترین مسیر دسترسی نجف کربلا به حساب می آید .
عمده زائران اربعین پس از ورود به خاک عراق ابتدا به شهر نجف اشرف می روند . در مرزهای زمینی معمولاً اتوبوس و و سواری های عراقی برای خدمت گزاری به انتظار ایستاده اند . نرخ کرایه ها متغیر است .
مسیرهای پیاده روی در کشور عراق برای اربعین به سوی کربلای معلی ، ” نجف ، حیدریه ، کربلا ” و ” کوفه ، صحنه ، کربلا ” و بغداد ، مسیب ، کربلا ” و ” حله ، طویریج ، کربلا ” است .
مسیر نجف ، حیدریه ، کربلا : این مسیر بزرگراه رفت و برگشتی است که برای پیاده روی زائران به حساب می‌آیند و به این مسیر یا حسین گفته می شود طول این مسیر ۸۲ کیلومتر است که در ابتدای آن هر ۵۰ متر یک میله در وسط جاده نصب شده تا برای مردم و زائران امام حسین نشانه‌ای باشد . این میله ها به تعداد ۱۴۵۲ از خروجی شهر نجف شماره گذاری شده اند .
در سمت راست این جاده تعداد زیادی حسینیه ( موکب ثابت ) وجود دارد که در اربعین ، نیمه شعبان و مناسبتهای مذهبی دیگر تعداد موکب ها متغیر است . در این جاده چندین درمانگاه و مراکز درمانی برای زائران امام حسین (ع) وجود دارد .

نحوه اخذ ویزای عراق

برای اخذ ویزای کشور عراق ، مدارکی مورد نیاز است ، از قبیل :
۱ – اصل پاسپورت
۲ – ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ تمام رخ رنگی با پس زمینه سفید

انواع ویزای کشور عراق

ویزای یک ماهه توریستی فردی

ویزای یک ماهه توریستی گروهی

نکاتی برای اخذ ویزای کشور عراق

۱ – جهت دریافت ویزای گروهی نیازی به حضور تمامی افراد نیست و یک نفر به عنوان نماینده کفایت می کند . ( برای اخذ ویزای خود با شماره های ۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۵۱  و ۷۲۳۷۸۰۰ ۰۹۱۵ تماس حاصل فرمائید ) .

۲ – دریافت ویزای کشور عراق در صورت نداشتن هیچ مشکلی ، حداقل ۳ تا ۴ روز کاری زمان خواهد برد .

۳ – برای سفر با ویزای گروهی تمامی اعضا در زمان سفر باید به صورت کاروانی سفر کنند و اجازه تردد به تنهایی از مرز را ندارند .

شرکت ارمغان آفاق ایرانیان کارگزار رسمی اخذ ویزا ، بلیط هواپیما کشور عراق ، انواع هتل ها و تورهای عراق می باشد .شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزا ، بلیط هواپیما کشور عراق ، هتل ها و تورهای عراق ، با شماره های ۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۵۱  و ۷۲۳۷۸۰۰ ۰۹۱۵ تماس حاصل فرمائید .

همکاران ما