سال نو در تایلند،جشن آب پاشی

۱۶/فروردین/۱۳۹۵

کمتر از ۱۰ روز تا جشن آب در تایلند

 

جشن آب: Songkran Festival

جشن سال نو تایلندی، در ۱۳ آوریل هر سال برگزار می شود و ۳ روز به طول می انجامد تا ۱۵ آوریل که نخستین روز سال جدید است. واژه Songkran در زبان تایلندی به معنی حرکت کردن و تغییر مکان است و علت نامگذاری آن حرکت خورشید در منطقه البروج است.
در این روز همچنین جشن آب برگزار می شود که در واقع شروع فصل باران بوده و به باور مردم تایلند، این آب بداقبالی را از آنها شسته و دور می کند. این سنت در جامعه تایلندی بسیار باارزش است. در روز جشن اعضای خانواده دور هم جمع می شوند تا احترام خود را به بزرگترها با ریختن آب خوشبو برروی دست های آنها نشان دهند و در مقابل از دعای آنها برای خوش بختی و سعادت برخوردار شوند.
در بعد از ظهر این روز پس از ادای احترام به بودا و شستن آن، همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می پاشند. معروف ترین جشن آب، در ایالت چیانگ مای در شمال تایلند برگزار می شود که مردم زیادی در این روزها از مناطق مختلف کشور برای شرکت در این جشن به چیانگ مای می روند.
t2

t1

مناطق محبوب برای جشن سونکران

جشن سنتی آغاز سال نوی تایلندی در حال نزدیک شدن است و همگان خود را برای روزهای جمعه تا دوشنبه  برای برپایی این جشن و تعطیلات آن  آماده میکنند.

از بانکوک تا کان کاین و از چیانگ مای تا هات تای از هر قوم و نژاد، مردم به خیابانها و معابد خواهند رفت تا جشن سونکران را با شکوه هر چه تمام تر برگزار کنند. حال ما برای اینکه شما ایرانیان عزیز نیز از این جشن نهایت لذت را ببرید، در زیر مناطقی را به شما معرفی خواهیم کرد که برگزاری جشن در آن زبانزد خاص و عام است.

١ – پارک Nagaraphirom که آخرین مکان سرسبز شهر در کرانه غربی رود Chao Phraya می باشد، پذیرای شما برای برگزاری این جشن از هم اکنون تا روز یک شنبه میباشد. آندسته از کسانیکه نمی توانند از شهر خارج شوند و با فرهنگ و اقوام دیگر مناطق تایلند آشنا شوند، میتوانند با حضور در این پارک از انواع غذاهای تایلندی بهره ببرند.

٢ – برای اینکه حسابی خیس شوید، Khao San Road همکان مکانی است که میخواهید. تفنگهای آب پاشی و ظرف های حاوی پودر های رنگی هر کسی را که از آنجا گذر کند را خیس خواهند کرد. از فردا Khao San Road و Santi Chaiprakan در Bang Lamphu میزبان شما خواهند بود.

٣ – یکی دیگر از مناطق محبوب برای نوجوانان و در واقع مرکز اصلی برای آنها Siam Square میباشد که ویرایش آرامتری از برگزاری جشن در Khao san Road می باشد.

۴ – جشن در شهر پاتایا یک هفته دیرتر برگزار میشود. البته باید انتظار خیس شدن در این سه روز آینده را نیز داشته باشید. در روز ٢٠ آوریل جاده ساحلی پاتایا برای آماده شدن جهت مراسم بودا بسته خواهد شد. بعد از آن مراسم، مراسم آب بازی آغاز خواهد شد.

t3

برای سفر به تایلند با تور های ویژه ارمغان می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

ارمغان افاق ایرانیان : ۳۷۲۳۷۸۰۰ -۰۵۱

logo-samandehi