اعزام آزاد به عتبات، خلاف مصوبه شورای عالی امنیت است

۲/بهمن/۱۳۹۴

سرپرست حجاج ایرانی در جمع مدیران مجموعه و هتل های ثابت نجف اشرف، اعزام زایران ایرانی در قالب کاروان های آزاد را خلاف مصوبه شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد و گفت: طبق مصوبه این شورا، مسئولیت اعزام زایران عتبات با سازمان حج وزیارت است.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج از نجف اشرف، جلسه مدیران مجموعه، مدیران ثابت هتل ها، عوامل ستاد شمسا، سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری، عصر دو شنبه ۲۸ دی ماه با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت در نجف اشرف برگزار شد.حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر دراین جلسه با تقدیراز تلاش های صورت گرفته در نجف اشرف، خواستار تلاش بیشتر مسؤولان برای ارتقای سطح کیفی ارائه خدمات به زایران شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با بیان اینکه مساله عتبات در اولویت کاری حج وزیارت قرار دارد، افزود: ازآنجایی که دوملت ایران وعراق ازلحاظ فرهنگی به هم نزدیک هستند ومرقد شش معصوم درعراق است، ازاین رو عتبات برای ما از اهمیت ویژه ای دارد و برای توسعه اعزام زایر وفرهنگ اهل بیت علیهم السلام تلاش بیشتری لازم است.

وی تصریح کرد: برای توسعه کمی و کیفی سفر زایران ایرانی به عتبات باید برنامه ریزی جامعی صورت بگیرد و اگر چنین شد موفقیت بزرگی را بدست خواهیم آورد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با اشاره به اینکه مردم ایران علاقه خاصی به زیارت حضرت حرم سیدالشهدا(علیه السلام) و دیگر اعتاب مقدسه در عراق دارند، افزود: برای روان سازی سفر زایران ایرانی به عتبات باید تلاش کرد و ارایه بسته های مختلف زیارتی زمینه را فراهم می کند تا زایران بیشتری فرصت حضور در این سرزمین را پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه از عوامل اجرایی و ستادی و مدیران مجموعه هتل ها خواست انتقادات و پیشنهادات خود را برای روان سازی و رفع کاستی ها به مسؤولان انتقال دهند و در ادامه گفت: مراعات حقوق زایران لازم است و اگرکاستی و نقصی در کار دیدیم باید به مسؤولان مربوطه انتقال دهیم تا در اولین فرصت برطرف شود.

وی با بیان اینکه تمام مسوولان حج وزیارت برای ارتقای برنامه های عتبات تمام وقت فعالیت می کنند، تصریح کرد: در همه حوزه های فرهنگی و خدماتی باید کیفیت فعالیت درعتبات افزایش یابد و سعی خواهیم کرد تجربیات حج وعمره را در عتبات اجرایی کنیم.

سرپرست حجاج ایرانی همچنین اعزام زایران ایرانی در قالب کاروان های آزاد را خلاف مصوبه شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد و گفت: طبق مصوبه این شورا، مسئولیت اعزام زایران عتبات با سازمان حج وزیارت است.

بر اساس این گزارش حجت الاسلام احمد احسانی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف درابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در این شهر ارائه کرد و از همکاری بسیار خوب عتبه علوی با بعثه مقام معظم رهبری خبر داد.

وی برگزاری جلسه روحانیون و مداحان، برنامه سخنرانی و عزاداری برای زایران ایرانی در حرم امام علی(علیه السلام)، جلسات دانشجویی، برنامه های فرهنگی مناسب وارتباط و تعامل با نهادهای فرهنگی و موسسات فعال را از جمله فعالیت های سال گذشته بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف برشمرد.

آقای علیدوست، نماینده ستاد عملیات شمسا در نجف اشرف نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت های اجرایی این ستاد گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰ هتل به اسکان زایران ایرانی در نجف اشرف اختصاص یافته است وروزانه به طور متوسط حدود ۶۰ کاروان ورودی و خروجی به این داریم.

وی ازافزایش رضایتمندی زایران ازاقامتگاه های ایجاد شده درنجف خبرداد وافزود: بسیاری ازهتل های باکیفیت درفاصله دورتری از حرم قرار گرفته اند وبه همین دلیل برای تردد زایران روزانه ۳۰ دستگاه مینی بوس درون شهری پیش بینی شده است.

logo-samandehi