پیش‌بینی حضور ۲۵۰ هزار زائر پیاده در مشهد

۱۹/آذر/۱۳۹۴

سید حمید موسوی در نشست خبری ستاد خادمان افتخاری حریم رضوی و مراسم رونمایی از سامانه جهاد خدمت که در مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: وجود بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) برای ما خراسانی‌ها نعمت بزرگی است که متاسفانه هنوز نتوانسته‌ایم از وجود آن بهره ببریم، به همین دلیل مدیریت دستگاه‌های مختلف به‌ویژه مدیریت استان تصمیم گرفتند برنامه‌هایی را اجرا کنند تا اینکه بتوانیم از این فرصت در راستای شکوفایی استان استفاده کنیم.

وی بیان کرد: خدمات به زائران حرم رضوی به دو بخش رفاهی و فرهنگی تقسیم می‌شود و از نظر ما فعالیت‌های زیرساختی مقدمه‌ای برای فعالیت‌های فرهنگی است.

7709_635512282717517518_sوی افزود: نگاه ما به فرهنگ و تمدن رضوی است که تمام جهان متاثر از این فرهنگ خواهد بود و معرفت افزایی به زائران در این راستا انجام می‌شود تا ماندگاری آثار زیارت بر روی زائران حرم رضوی بیشتر و بهتر شود.

موسوی عنوان کرد: ارتقای فرهنگ میزبانی از زائران بارگاه رضوی از اهداف مهم ما در این ستاد است و باید توجه بیشتری به این موضوع نماییم زیرا ما نماینده امام رضا (ع) در میزبانی از زائران حرم رضوی هستیم.

وی اظهار کرد: تمام اقشار و مردم خراسان رضوی به‌ویژه مشهد باید نگاه ویژه‌ای به زائران حرم رضوی داشته باشند و پذیرایی از زائران پیاده‌ای که به سمت این بارگاه ملکوتی می‌آیند فرصت بسیار خوبی است که باید از آن استفاده کنیم.

موسوی بیان کرد: در قدم نسخت چند نهاد مسئول در این زمینه را شناسایی کرده که شامل مرکز رسیدگی به امور مساجد، بسیج، اصناف، هیئات‌ مذهبی و شهرداری است و البته کار ما در این مجموعه تنها در زمینه زائران پیاده نیست بلکه هدف اصلی گامی بلند در راستای ارتقای فرهنگ میزبانی در شهر مشهد است.

وی عنوان کرد: سال گذشته در دهه آخر صفر میزبان ۲۰۶ هزار نفر زائر پیاده در مشهد بودیم و پیش‌بینی می‌شود که امسال این رقم به ۲۵۰ هزار نفر برسد.

مدیرکل هماهنگی و مدیریت امور فرهنگی زائران خراسان رضوی در پایان توضیح داد: تعداد زیادی از سالن‌های ورزشی شهرداری، ۱۸۰ مدرسه، مسجد و حسینه برای اسکان زائران حرم رضوی در نظر گرفته شده و مشکلی برای اسکان زائران امام هشتم (ع) نداریم.

logo-samandehi