جزییات تور

پیکاپ ویزا چیست؟

کسانی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند که سفارت خانه و یا کنسولگری ای را در داخل کشور ما ندارند ( همانند آمریکا ، کانادا و انگلستان ) و درگیر امور مربوط به آن هستند ، به احتمال بسیار زیاد با مفهومی مانند پیکاپ پاسپورت یا همان پیکاپ ویزا آشنا شده اند و یا به گوششان خورده است. اما مفهوم آن چیست!؟
متقاضیان خروج از کشور به یکی از کشورهای ذکر شده پس از اقدام برای گرفتن وقت سفارت کشور مقصد که روند آن برای هر کدام می تواند متفاوت باشد ، در همین سایت به طور کامل برای هر کدام توضیح داده شده ، برای فرستادن پاسپورت خود و برای انجام مصاحبه و برای بازپس گیری پاسپورت نیاز به سفر به کشور محل استقرار سفارت را دارند. سفرهایی که یقینا هزینه های بسیاری اعم از هزینه های گزاف پرواز ، هتل و رفت و آمد درون شهری را دارد و وقت بسیاری را هم از مسافر می گیرد. اما مسافر می تواند برای صرفه جویی قابل توجه در وقت و هزینه ها ، فرد یا شرکتی را به عنوان نماینده و وکیل خود انتخاب کرده تا نماینده از طرف او کارهای وارد کردن پاسپورت به سفارت مورد نظر و بازگرداندن پاسپورت از سفارت به کشور را برای وی انجام دهد.
به انجام این مراحل ِ فرستادن و بازپس گیری پاسپورت و همچنین انجام کارهایی از قبیل تکمیل فرم های مربوط به کارهای سفارت و… ، پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا می گویند…
بدیهی است که مسافر با هر قصد سفری، برای انجام مرحله مصاحبه باید شخصا اقدام نماید.
قطعا هر فردی از میزان اهمیت پاسپورت که از اصلی ترین مدارک شناسایی است و سو استفاده هایی که می شود از آن کرد ، آگاه می باشد. از این رو اهمیت بسیار بالایی دارد که متقاضی نماینده ای معتبر و دارای مجوز رسمی را برای این کار انتخاب نماید.

از آنجایی که جهت درج ویزا نیازی به حضور شخص نیست، پاسپورت ها می توانند از طریق نماینده به سفارت تحویل داده شوند.
پروسه ی ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به شحص پیکاپ گفته می شود.
از مزایای پیکاپ هزینه پایین آن نسبت به هزینه ی اقامت در کشور مقصد می باشد ‌ پس از اینکه فرد نسبت به درخواست ویزا اقدام می نماید دو حالت ممکن است پیش بیاید:
موافقت با درخواست ویزا یا عدم موافقت نسبت به این درخواست.

پیکاپ ویزا چیست؟

آنچه که مسلم است در حالت دوم فرد باید با توجه به علت مردود شدن درخواست، درصدد رفع آن براید و سپس مجدداً اقدام کند. در حالت اول، پس از اینکه درخواست ویزای فرد از سوی سفارت مورد قبول قرار می گیرد، باید پاسپورت به سفارت ارسال شود تا ویزا ضمیمه ی پاسپورت شود و بتواند به کشور مورد نظر مسافرت کند. به این مرحله ی اخیر، یعنی ضمیمه شدن ویزا به پاسپورت اصطاحاً پیکاپ (Pick Up) گفته می شود.

شرکت ارمغان آفاق ایرانیان با ارائه خدمات پیکاپ ویزا سعی بر این دارد که به شما عزیزان روز به روز خدمات ویژه تری را ارائه دهد.

برای گرفتن پیکاپ ویزا کانادا ارمغان می توانید با ما در ارتباط باشید تا به شما خدمات کامل تری را ارائه دهیم.

 

همکاران ما