تور گرجستان

۱۹/مهر/۱۳۹۶

بهتر است قبل از سفر به گرجستان| تور گرجستان کمی با این کشور آشنا شویم

کشور گرجستان که از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ رسما جمهوری گرجستان شناخته شده است کشوری است که در شرق دریای سیاه و در منطقه اوراسیا واقع شده است.گرجستان از شمال با روسیه و از جنوب با ترکیه،ارمنستان و آذربایجان هم مرز می باشد.

کشور گرجستان ترکیبی از فرهنگ ها،مذهب ها،مناظر شگفت انگیز و تاریخ غنی می باشد.کشوری که هر کسی می تواند در آن علایق خود (از قله های پر برف گرفته تا سواحل استوایی،از بیابان گرفته تا جنگل های سرسبز،از شهر ها گرفته تا روستاهای باصفا) را به راحتی پیدا کند. اکثر جمعیت این کشور را نژاد گرجستانی تشکیل داده اند. زبان رسمی آنها گرجستانی می باشد که از قدیمی ترین زبان های دنیا است.شهر تفلیس پایتخت این کشور و همچنین بزرگ ترین شهر گرجستان است.

این کشور دارای پتانسیل بالایی در صنعت توریسم است. همجواری با دریای سیاه و داشتن ساحل های دیدنی، دارا بودن ۳۰۰ کوه،اقامتگاه های ساحلی حمام درمانی،بیش از ۱۰۰ هزار بنای تاریخی باستانی و هنر و معماری غنی از پتانسیل های بالقوه گرجستان می باشد. تمامی این پتانسیل ها در منطقه ای کوچک وجود دارد که مردمی مهمان نواز دارد.

معبدها و صومعه ها از معروف ترین جاذبه های این کشور می باشد.

 

دریاچه ریتسا (Ritsa)

این دریاچه در بخش شمالی شهر آبخازی است که به وسیله جنگل های کوهستانی و علفزارهای زیبا احاطه شده است. آب این دریاچه زلال و خنک است. کوه های اطراف دریاچه ارتفاعی حدود ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ متر دارند. این دریاچه از طریق ۶ رودخانه تامین می شود.این دریاچه در زمستان ها بسیار سرد و در تابستان ها گرم می باشد.این محل بسیار دیدنی می باشد و گردشگران زیادی از این طبیعت زیبا دیدن می کنند.

تور ویژه گرجستان

کوه کازبک (Kazbek)

این کوه آتشفشان غیرفعالی دارد که از بزرگترین کوه های منطقه کاکاسوس می باشد. کازبک سومین کوه مرتفع گرجستان می باشد و هفتمین قله بلند در منطقه کاکاسوس است. این کوه از جاذبه های دیدنی گرجستان محسوب می شود.

تور ویژه گرجستان

خیابان روستاولی (Rustaveli)

خیابان روستاولی از خیابان های اصلی شهر تفلیس به شمار می رود. این خیابان به خاطر کافه های معروف و فراوان آن از محبوبیت بالایی برخوردار است و مردم زیادی برای دورهمی و گذراندن اوقات خود به این خیابان می روند.

تور ویژه گرجستان

قلعه ناریکالا (Narikala)

قلعه قدیمی ناریکالا در بلندی های شره تفلیس پایتخت گرجستان واقع شده است. قلعه Narikala مشرف به باغ Botanical تقلیس می باشد که با قدم زدن در این باغ، عمارت قلعه که از جاهای دیدنی گرجستان است به خوبی دیده می شود.در هنگام بازدید از قلعه باید به این نکته توجه داشته باشید که وارد شده به قلعه فقط با راهنما امکان پذیر است.برای ورود باید دنبال ۲ در فولادی بگردید، تا وارد محوطه شوید.

تور ویژه گرجستان

برای خرید تور گرجستان با ما تماس بگیرید .

تلفن : ۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۵۱   — ۳۷۲۳۷۸۰۰ ۰۵۱

ایمیل : info@armaghantravel.com

 

 

logo-samandehi