تور ارمنستان

۴/شهریور/۱۳۹۵

جمهوری ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی می باشد و پایتخت آن ایروان است.این کشور در میان دریای خزر و دریای سیاه واقع شده است و مرز بین آسیا و اروپا است. کشورهای همسایه ارمنستان ترکیه در غرب،گرجستان در شمال،جمهوری آذربایجان در شرق و ایران در جنوب آن می باشند.

فرهنگ این کشور تاثیر بسیاری از ایران گرفته است. این کشور در زمان های قدیم مدت زیادی قسمتی از ایران بوده است.در سال ۱۸۲۷ زمانی که فتحلی شاه قاجار پادشاه ایران بود،ارتش ایران از روسیه شکست سنگینی خورد ودر همین بین بود که طبق توافق نامه ای ارمنشتان از ایران جدا شد و به روسیه پیوست.

آشنایی شما با ارمنستان چقدر است؟در این نوشته شما را با جاذبه های گردشگری این کشور شما را آشنا خواهیم کرد.

کلیسای جامع Etchmiadzin

این بنای تاریخی با این که متعلق به ۳ قرن بعد از میلاد است،اما این بنا هنوز سالم است.ساختار آن فقط از سنگ ساخته شده است و در این بنا از ساروج استفاده نشده است. بازدید از این کلیسا برای شما که دوستدار تاریخ و تمدن کشورهای مختلف هستید بسیار زیاد توصیه می شود.

تور ارمنستان

صومعه Khor Virap

این بنا بر روی ارتفاعات کوه آراگات می باشد که ارتفاع آن به ۲۳۰۰ متر از سطح دریا می رسد. صومعه Khor Virap در قرن ۷ ساخته شده است.ترجمه این سازه به ارمنی “قلعه ای در ابرها” می باشد.این بنا سیستم گرمایشی و حمام دارد که در نوع خود جالب توجه است.

تور ارمنستان

 معبد Garni

معبد Garni از چند معبد تشکیل شده است و در نزدیکی پایتخت ارمنستان قرار دارد.عمر این سازه به قرن ۳ بعد از میلاد بر می گردد.این بنا با توجه به قدمت آن همچنان پابرجاست.

تور ارمنستان

قلعه Amberd و کلیسای Astvatsatsin

این قلعه بر فراز کوه و در ارتفاع بالا واقع شده است. هم قلعه و هم کلیسا بسیار جالب و دیدنی هستند و  توریست ها برای لمس این بقایای تاریخی به ارمنستان سفر می کنند.

تور ارمنستان

اپرا تئاتر ارمنستان

ساختمان تئاتر و باله ارمنستان در شهر ایروان و در سال ۱۹۳۰ توسط الکساندر تامانیان ساخته شده است. اپرا تئاتر ارمنستان محل شکوفایی اپرای ارمنستان بوده و جدا اززیبایی تاریخی مکانی برای تماشای اپرا یا تئاتر بوده است.

تور ارمنستان

حهت خرید تور ترکیبی ارمنستان – گرجستان با دفتر ارمغان تماس بگیرید .

۰۵۱-۳۷۲۳۷۸۰۰ – ۰۹۱۵۷۲۳۷۸۰۰

تور ارمنستان از مشهد

تور ارمنستان از مشهد


تور ارمنستان از تهران

armania 3 armania1 armania2

logo-samandehi