مرتفع ترین پل معلق خاورمیانه در مشکین شهر

۲۷/اردیبهشت/۱۳۹۴

مرتفع ترین پل معلق خاورمیانه در مشکین شهر
مرتفع ترین پل معلق پیاده روی خاورمیانه در منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی برای رفت آمد بر فراز دره ی خیاوچایی در مشکین شهر احداث شده است.

مرتفع ترین پل معلق پیاده روی خاورمیانه در مشکین شهر افتتاح شده است. این پل معلق در منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی برای رفت آمد بر فراز دره ی خیاوچایی در مشکین شهر احداث شده است.

این پل پیاده رو  به عنوان یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین پروژه های تفریحی کشور در در چشم انداز کوهستانی خیره کننده سبلان واقع در شمال غربی مشکین شهر رو به قله ی سبلان احداث شده است.

این پل با طول ۳۲۵ متر و با ارتفاع ۸۰ متری از زمین در بستر رودخانه خیاوچایی فرصتی را برای گردشگران فراهم می آورد تا نظاره گر زیبایی های دامنه های سبلان باشند.

سازه این پل توسط کارشناسان داخلی و مهندسان منطقه اجرا شده است و دانش ساخت آن بومی می باشد.

منطقه نمونه گردشگری خیاو تا گیردولی شامل زمینی به مساحت یک هزار و ۳۰۰ هکتار است و بزرگترین پروژه گردشگری استان اردبیل است.

این مجموعه گردشگری شامل تالارهای پذیرایی، سوئیت های اقامتی، سایت بالن سواری و ورزش های هوایی، رستوران گردان و بازارچه صنایع دستی، شهربازی و دیگر امکانات مختلف تفریحی و خدماتی است.

شهرستان مشگین شهر با جمعیتی بالغ بر ۱۵۵ هزار نفر در ۸۵ کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.این شهرستان که در دامنه سبلان قرار دارد در خود جاذبه های بدیع طبیعی و تاریخی را جای داده است.

logo-samandehi