امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان معرفی شدند

۱۱/بهمن/۱۳۹۳

وب‌سایت هوانوردی رتبه‌بندی خطوط هواپیمایی AirlineRatings.com لیست سالانه خود را از ۱۰ شرکت هواپیمایی امن جهان منتشر ساخت.

براساس گزارش CNN، خطوط هواپیمایی Qantas استرالیا باری دیگر رتبه اول امن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان را به خود اختصاص داد. این شرکت هواپیمایی باوجود سن کمی‌ که ناوگانش دارد، به واسطه نوآوری‌های ایمنی که به کار می‌بندد توانسته برتری خود را در صنعت هوانوردی حفظ کند.

به گفته جفری توماس دبیر وب‌سایت Airline Rating این شرکت هواپیمایی طی ۶۰ سال گذشته بهترین عملکرد را از خود نشان داده و تقریبا در اجراسازی تمامی پیشرفت‌های بزرگ ایمنی پرواز‌ها پیشگام بوده‌است.

دیگر شرکت‌های هواپیمایی که در رتبه‌بندی این وب‌سایت در رتبه‌های دوم تا دهم قرار گرفته‌اند عبارتند از: ایرنیوزیلند، بریتیش‌ایرویز، کاثای پاسیفیک ایرویز، امارات، اتحاد ایرویز، اوا‌ایر، فین‌ایر، لوفتهانزا و خطوط هواپیمایی سنگاپور.

به گفته توماس ۱۰ شرکت هواپیمایی که به عنوان امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در جهان انتخاب شده‌اند در زمینه نوآوری‌های امنیتی و استفاده از هواپیماهای جدید پیشگام بوده‌اند.

سیستم رتبه‌بندی وب‌سایت Airlin Ratings اطلاعات به دست آمده از بررسی‌های نهاد‌ها و انجمن‌های رسمی هوانوردی و همچنین اطلاعات بررسی‌های دولت‌ها و اطلاعات تلفات شرکت‌های هواپیمایی را برای تعیین امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در جهان استفاده می‌کند. این وب‌سایت همچنین تاریخچه عملیاتی شرکت، اطلاعات رویداد‌هایی که در طول فعالیت شرکت‌ها رخ داده و برتری‌های عملیاتی این شرکت‌ها را بررسی می‌کند.

از میان ۴۴۹ شرکت هواپیمایی بررسی شده، ۱۴۹ شرکت دارای درجه رتبه‌بندی هفت ستاره‌ای بوده‌اند. این وب‌سایت در گزارش امسال خود لیستی از ۱۰ شرکت هواپیمایی امن و ارزان جهان را نیز منتشر کرده‌ که از این قرارند: Aer Lingus (ایرلند)، آلاسکا ایرلاینز (آمریکا)، ایسلندر (ایسلند)، جت‌بلو (آمریکا)، جت‌استار (استرالیا)، kuala.com (آفریقای جنوبی)، مونارک ایرلاینز (بریتانیا)، توماس کوک (بریتانیا)، Tulfly (آلمان) و وست‌جت (کانادا).

به گفته توماس، برخلاف کم‌هزینه بودن،‌این شرکت‌های هواپیمایی از رکورد ایمنی بسیار خوبی برخوردار بوده و تمامی شرایط ایمنی عملیاتی انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی را دارا هستند: ارزان بودن به معنی ناامن بودن نیست.

logo-samandehi