جزییات تور

تور لحظه آخری داخلی و خارجی ۹۸

اخیرا در کشور ما، ایران، تور های لحظه آخری از طرفداران زیادی برخوردار شده اند. در این مقاله آژانس مسافرتی ارمغان سعی دارد تا بیشتر درباره تور های لحظه آخری صحبت کند.

همانطور که می دانیم به طور کلی به تور هایی که در یک یا دو روز مانده به زمان پرواز، بلیط هایی از آن ها به فروش می رسد و قیمت ارزان تری نسبت به قیمت واقعی تور دارند را تور لحظه آخری می نامند. این تخفیف ها از ده درصد الی پنجاه درصد متغیر هستند و این به تعداد افراد خالی در تور و عوامل دیگر بستگی دارد.

تور های لحظه آخری برای مسافران مثل یک هدیه هستند! در واقع افراد منتظر یک پیشنهاد شگفت انگیز برای تور های داخلی یا خارجی هستند تا بتوانند با قیمت مناسب و کیفیت نسبتا بالا مسافرت خوبی را تجربه کنند. البته در انتخاب تور های لحظه آخری باید دقت داشت تا در دام سودجویان نیفتاد. گاهی ممکن است این تور ها با قیمت بسیار پایین به مشتریان عرضه شوند اما کیفیت آن ها نیز مانند قیمتشان باشد. به هم دلیل باید قبل از خرید بلیط حتما اطلاعات کامل را در مورد آن مطالعه کرد.

تور و بلیط لحظه آخری

پرامتر های یک تور لحظه آخری خوب

برای اینکه از ثبت نام خود مطمئن باشیم و بدانیم که در یک تور مناسب سلیقه مان ثبت نام کرده ایم باید به یک سری از موارد دقت خاصی بکنیم.


آژانس مسافرتی ارائه دهنده تور

مهم ترین نکته در ثبت نام تور های مختلف این است که چه شرکتی در حال ارائه پشتیبانی از این تور است. اینکه این شرکت یک آژانس جدید الورود و نوپا باشد و شما نیز یک تور خارجی را مد نظر داشته باشید ثبت نام کار مناسبی نیست که با تور لحظه آخری آن سفر خود را انجام دهید.

بهتر است برای تمامی سفر ها و مخصوصا سفر های خارجی از آژانس هایی بلیط تهیه کنیم که حتی اگر نوپا هستند سابقه خوبی در رزومه دارند. اگر خطرات احتمالی گم شدن و یا استفاده سودجویانه را کنار بگذاریم، ممکن است تور مورد نظر شما از کیفیت پایینی برخوردار باشد و از سفرتان راضی نباشید.

مکان و زمان تور

این دو مورد نسبتا پیش پا افتاده به نظر می آیند اما باید دقت داشت که علاوه بر بازه زمانی تور خود زمان مسافرت نیز اهمیت دارد. به عنوان مثال در فصل های سرد سال، سفر به کشور هایی مانند روسیه در کنار زیبا بودن آن کار عاقلانه ای نیست. ممکن است شما عاشق جاذبه های گردشگری این کشور شده باشید اما بهتر است تور لحظه آخری آن را در فصل های دیگر مثل تابستان امتحان کنید.

شرکت هواپیمایی برای سفر

این عامل نیز از اهمیت خاصی برخوردار است و بهتر است سعی کنید با شرکت هایی سفر خود را انجام دهید که معروف و شناخته شده باشند.

برنامه های درون تور

موردی که می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت تور بگذارد برنامه های هماهنگ شده آن است. این که شما در مقصد به چه تعداد از مکان های گردشگری و بازار ها می روید بسیار مهم است. باید دقت کرد که آیا آن آژانس مسافرتی شما را به شهر های مختلف خواهد برد و اگر میبرد این سفر ها با چه وسیله نقلیه ای انجام می شوند؟ تمامی این موارد را می توانید از پشتیبانی آن آژانس بپرسید و با دقت بیشتری انتخاب خود را انجام دهید.

هتل رزرو شده

نام و امکانات هتلی که در انتظار شماست و علاوه بر این وعده های غذایی که از طرف هتل سرو می شوند در قیمت تاثیر زیادی دارند. داشتن اطلاعات در این زمینه شاید باعث شود تا شما به دنبال یک شرکت دیگر برای تور لحظه آخری خود بگردید.

قیمت و عوامل دیگر

تور لحظه آخری از مشهد

در آخر قطعا قیمت تور نیز بسیار مهم است. البته همانطور که می دانید باید این مورد را با توجه به دیگر موارد سنجید و اطلاعات را با یک دید ترکیبی مورد مقایسه قرار داد. تمامی عوامل بالا در این قیمت تاثیر دارند و بالعکس.
با تمام گفته ها باز هم پارامتر های دیگری برای انتخاب تور لحظه آخری خوب وجود دارد که باید به آن ها نیز توجه کرد.

رزرو کردن تور های لحظه آخری

برای این کار تنها لازم است به سایت آژانس های مسافرتی رفته و بعد از انتخاب تور مورد نظرتان در آن ثبت نام کنید. یا می توانید این کار را به صورت حضوری و در نمایندگی های آژانس های مختلف انجام دهید.
البته همانطور که در قسمت اول گفتیم باید به آن آژانس مسافرتی و دیگر جزئیات سفر دقت بسیار بالایی کرد. اگر در این بخش با بی دقتی در تور داخلی و مخصوصا خارجی ثبت نام کنیم دچار مشکل خواهیم شد.

مهم ترین مسیر های تور های لحظه آخری

ما در آژانس ارمغان این افتخار را داریم که برای تمامی مشتریان عزیزمان بهترین هتل ها و ایرلاین ها را در نظر بگیریم. شما می توانید با گرفتن مشاور از متخصصین مجرب ما بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید و به ما کمک کنید تا سفر خوشی را برای شما رقم بزنیم.

شما میتوانید با خیالی راحت هتل ها و پرواز های مختلف را انتخاب کنید و به هر مقصدی که می پسندید سفر کنید. انواع تور لحظه آخری با قیمت ارزان و کیفیت بالا در سایت ما موجود است که می توانید هر یک را برای تعطیلاتتان انتخاب کنید!

از مهم ترین تور های گردشگری ایرانیان تور لحظه آخری استانبول است. (در ادامه بیشتر در مورد زمان تور های مختلف صحبت خواهیم کرد) علاوه بر این تور های کوش آداسی و تور لحظه آخری آنتالیا نیز از جمله تور هایی هستند که در کشور ترکیه قرار دارند و جزو مهم ترین تور های خارجی به شمار می آیند. با این حال نمی توان گفت که تعداد مسافرین به استانبول با این دو مقصد یکسان است و قطعا پرواز هایی که به مقصد استانبول ایران را ترک می کنند بیشتر است.

از دیگر تور هایی که محبوبیت بالایی دارد تور لحظه آخری گرجستان است. در سال های اخیر تعداد درخواست ها برای سفر به این کشور بالا رفته است و همین موجب شده تا تور های لحظه آخری گرجستان نیز به صدر جدول بیایند.
دیگر تور های پر فروش تور لحظه آخری ارمنستان، تور لحظه آخری دبی، تور لحظه آخری مالزی و تور لحظه آخری قشم هستند. 

با توجه به تور هایی که نام برده شد اگر مقصد مورد نظر شما در بین نامبردگان وجود ندارد باید همیشه در انتظار تور لحظه آخری مقصد مورد نظرتان باشید. زیرا امکان عرضه آن کم است و باید با دیدن یک نمونه سریعا آن را شکار کرده و ثبت نام کنید. به عنوان مثال تور های لحظه آخری مشهد و تور لحظه آخری کیش جزو این دسته هستند که تعداد آن ها نسبتا کم است و باید برای آن ها صبر کرد.

تور ها لحظه آخری داخلی

تور لحظه آخری داخلی

تور ها داخلی لحظه آخری داخلی نیز مانند نمونه های مشابه خارجی شان طرفداران خود را دارند. با توجه به چهار فصل بودن ایران و زیاد بودن طول جغرافیایی آن انواع بنا ها و فرهنگ ها در آن وجود دارد. این آداب و رسوم و بنا های تاریخی و جذاب بسیاری از افراد را متوجه خودشان می کنند. از طرفی با توجه به کم بودن مسافت تا مقصد، قیمت تور ها نیز نسبتا کم تر از تور های خارجی است. این نکته نیز در بیشتر شدن طرفداران تور لحظه آخری داخلی تاثیر گذار است.
جالب است بدانید که پر فروش ترین تور های داخلی تور لحظه آخری کیش و اصفهان هستند.

زمان عرضه تور های لحظه آخری

بعضی از تور ها در زمان های مشخص بیشتر عرضه می شوند و می توانید در بعضی از زمان های مشخصی از سال آن ها را رزرو کنید. به عنوان مثال تور های لحظه آخری استانبول در نیمه دوم فروردین، مهر و آبان و گاهی نیز در اسفند ماه قابل رزرو هستند. در مورد تور های آنتالیا نیز زمان عرضه بیشتر در فصل های غیر تابستان است. به دلیل کم بودن تعداد پرواز ها قیمت های تور لحظه آخری آن با ثبت نام معمولی تفاوت قیمت فاهشی ندارند. هماهنند این دو تور، تور ها لحظه آخری ارمنستان و تور لحظه آخری گرجستان نیز در فصل های سرد و معتدل سال عرضه بیشتری دارند.

بر خلاف تور های بالا، تور هایی که به مقاصد جنوب شرقی آسیا هستند بیشتر در فصل های تابستان عرضه می شوند. البته خوب است بدانید که تور های لحظه آخری تایلند و مالزی که شامل کشور های جنوب شرقی آسیا می شوند چون سفر به آن ها در فصول سرد سال بهتر است با قیت پایین تر در تابستان به فروش می رسند.

مزایا و معایب تور های لحظه آخر

در باب مزایای تور های لحظه آخری که به ارزان بودن قیمت و تفاوت نداشتن از نظر فنی با دیگر تور ها می توان اشاره مستقیم کرد. به عنوان مثال ممکن است شما برای سفر به کیش در یک هتل خاص نسبتا گران قیمت در فصل مشابه قیمتی حدود دو میلیون تومان را پرداخت کنید ولی در این آفر ها یا همان طور لحظه آخری بتوانید در همین هتل و بازه زمانی تا نفری یک میلیون و دویست تومان نیز ثبت نام کنید.

در بین معایب برای این تور ها باید گفت شاید بدترین مشکل همیشه آماده بودن باشد. برای اینکه بتوانید از این تور ها استفاده کنید باید در لحظه آماده سفر باشید. در واقع این مشکل زمانی ممکن است در برنامه ریزی شما اخلال ایجاد کند و یا یک تعطیلات آخر هفته را از شما بگیرد. همیشه باید چمدان سفرتان آماده باشد تا شاید در یک روز آینده یا چند ساعت دیگر پرواز داشته باشید.

نکته ای که حائز اهمیت است و بهتر است حتما در آن دقت کنید عجله نکردن است. هیچ وقت برای ثبت نام عجله نکنید. به پرواز، ساعت حرکت، فرودگاه مورد نظر و همچنین شماره صندلی دقت کنید. حتما به جزئیات سفر دقت کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید و نهایت رضایت را از تور خود داشته باشید.

تور لحظه آخری ارزان

نکات مهم درباره تور های لحظه آخری

همانطور که گفته شد برای خرید تور های لحظه آخری زمان تصمیم گیری زیادی وجود ندارد و باید سریع بلیط مورد نظر را خریداری کرد. بعضی از افراد تصور می کنند که همیشه این گونه تور ها وجود دارند و زمان سفر خود را به روز های آینده موکول می کنند و این موجب می شود تا در برخی موارد آن تور را از دست بدهند. گاهی نیز هنوز تعداد افراد برای آن تور تکمیل نشده است اما قیمت ها بالا تر رفته است و باز هم از نظر قیمتی ضرر خواهند کرد. لذا توصیه ما این است که اگر از توری خوشتان آمده است و از نظر زمانی با آن مشکلی ندارید هر چه زود تر بلیط خود را تهیه کنید.

در پایان نکته ای درباره تور لحظه آخری استانبول وجود دارد که اگر شما نیز می خواهید به آنجا سفر کنید بهتر است از آن خبر داشته باشید. اگر زمان کافی تا پروازتان وجود دارد (و یا خودتان اهل شهر های اطراف هستید) می توانید برای پروازتان مبدا را از شیراز و یا تبریز انتخاب کنید. پرواز های لحظه آخری از این دو شهر به کشور ترکیه و به خصوص استانبول نسبتا ارزان تر هستند و تعداد بیشتری نیز دارند. اگر بتوانید بد نیست یک یا دو روزی را در این شهر ها به بازدید بپردازید و بعد با پروازتان ایران را به مقصد استانبول ترک کنید.

همکاران ما