بلیط هواپیما ارزان داخلی و خارجی

همانطور که قطعا دیده اید با بیشتر شدن تقاضای مردم در زمینه خرید بلیط هواپیما، شرکت های زیادی در این زمینه ورود کرده اند. این تعداد زیاد مرجع برای خرید بلیط هواپیما باعث شده تا مردم برای انتخاب بهتر در میان گزینه های موجود به شک بیوفتند.
با اینکه بعضی از پیشنهادات داده شده توسط آژانس های مسافرتی تقریبا شبیه هم است ولی باز هم ممکن است گزینه های بهتری نیز وجود داشته باشند که از دید ما پنهان مانده اند. در این مقاله با آژانس مسافرتی ارمغان همراه باشید تا بیشتر درباره خرید بلیط هواپیما و این که چگونه یک بلیط خوب را خریداری کنیم توضیح دهیم.

رزرو آنلاین بلیط هواپیما

با توجه به رشد تکنولوژی در قرن بیست و یکم، مردم به دلیل کمبود وقت و زیاد بودن مسافت ها باید با هواپیما به سفر بپردازند. مردم کشور ما نیز به دلیل وسعت زیاد آن نیاز دارند تا از هواپیما برای سفر هایشان استفاده کنند. شرکت های زیادی در ایران تاسیس شده اند تا بتوانند دسترسی مردم را به این وسیله نقلیه راحت تر کنند و بلیط هواپیما داخلی وخارجی را با ارزان ترین قیمت ها در اختیار آن ها قرار دهند.

با توجه به رشد تکنولوژی و وارد شدن هواپیما های عظیم به سیستم حمل و نقل هوایی جهان و ایران، مردم توانستند سفر های طولانی تر را با تعداد بیشتری از افراد در یک هواپیما تجربه کنند. این رشد بزرگ در دنیا باعث شد تا نرخ سفر های خارجی بیشتر شود تا حدی که سفر های خارجه امری نسبتا طبیعی محسوب شود.
الان این نیاز ایجاد شده است که مردم بتوانند یک پرواز خوب را در بین شرکت های هواپیمایی مختلف با قیمتی مناسب پیدا کنند.

چالش های خرید بلیط هواپیما در ایران

قیمت یکی از مهم ترین زمینه های گیج کننده در انتخاب یک بلیط هواپیمای خوب است. برای رسیدن به بهترین قیمت بهتر است تا از سایت های مختلف بازدید کنید و انواع پیشنهاد ها را با یک دیگر مقایسه کنید. البته این نکته را باید در نظر داشت که هر کیفیتی قیمت خودش را می طلبد و باید در امر مقایسه این نکته را نیز مد نظر داشته باشیم.

ارزان ترین بلیط پرواز داخلی را از ارمغان خریداری کنید

بلیط داخلی ارزان

چگونه بهترین بلیط هواپیما را پیدا کنیم؟

در ادامه به صورت مرحله ای به شما خواهیم گفت که چگونه بهترین انتخاب ممکن را در بین بلیط های هواپیمایی مختلف داشته باشید.

مبدا و مقصد مشخص

سفر ارزان

ابتدا یکی از مهم ترین چیز هایی که باید مشخص باشد مبدا و مقصد پرواز شماست. این که می خواهید از کجا پرواز داشته باشید و به کجا بروید در قیمت بلیط هواپیمای شما تاثیر بسیار زیادی می گذارد. قیمت هواپیما ها در مبدا هایی که شهر های بزرگ تر هستند به دلیل زیاد بودن پرواز ها نسبتا ارزان تر است. (البته با توجه به داشتن شرایط یکسان در دیگر پارامتر ها)

در مورد مقصد نیز دو مورد و دسته بندی اصلی وجود دارد که هر کدام از آن ها خود به چند دسته ی دیگر تقسیم می شوند. این که مقصد شما در داخل ایران است و یا خارج از آن در قیمت تاثیر بسیار زیادی می گذارد. دوم این که مقصد پرواز چه شهری است. همانطور که در قسمت مبدا گفتیم اگر مقصد شما نیز یک فرودگاه بزرگ داشته باشد که روزانه چند ده پرواز را میزبانی کند، قیمت بلیط هواپیمای شما کمتر خواهد بود.

پرواز چارتری است یا خیر

با توجه به رشد تعداد پرواز های چارتری در سطح کشور این نکته نیز مطرح می شود که آیا پرواز مورد نظر شما چارتری است یا خیر. این موضوع نیز می تواند تاثیر چند صد هزار تومانی را برای بلیط مد نظر شما به وجود بیاورد. پرواز های چارتر پرواز هایی هستند که در بازه های زمانی مختلف وجود دارند و یک شرکت هواپیمایی تمام یا بخش زیادی از بلیط ها را خریداری کرده است و خود آن شرکت بلیط فروشی را انجام می دهد. اینکه شما بتوانید در زمان مناسب (که می خواهید به سفر بروید) یک پرواز چارتر با مبدا و مقصد مورد نظرتان پیدا کنید بسیار عالی است و در این صورت می توانید بسیار در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید. اگر دوست دارید بیشتر درباره پرواز های چارتری اطلاع داشته باشید مقاله بلیط پرواز خارجی چارتر را مطالعه کنید.

شرکت هواپیمایی خاصی را مدنظر دارید؟

قبلا در مقاله بلیط پرواز داخلی توضیح داده ایم که چه شرکت های هواپیمایی ای در سطح کشور وجود دارند که ایمن تر، بهتر و مدرن تر هستند. اما باید بگوییم که اگر شرکت هواپیمایی خاصی را برای سفرتان مد نظر دارید دیگر از برخی آیتم های کم کننده قیمت محروم می شوید. به عنوان مثال اگر شما می خواهید حتما با شرکت هواپیمایی ماهان پرواز داشته باشید امکان این که بتوانید در بازه زمانی مد نظرتان پرواز چارتری پیدا کنید که با این شرکت هواپیمایی باشد، کم است. به همین دلیل معمولا وقتی دوست داریم با یک شرکت هواپیمایی خاص سفر کنیم باید از خیر پرواز های چارتر بگذریم.

علاوه بر این باید توجه داشت که برخی از این شرکت ها به طور کلی گران قیمت هستند. دلیل این قیمت بالا نیز کیفیت کاری آن شرکت است. بعضی شرکت ها هواپیمایی تنها از هواپیما های چند ستاره استفاده می کنند و به دلیل داشتن امنیت بالا در پروازشان و دیگر خدمات که به مشتریان ارائه می دهند قیمت های بالایی را برای بلیط خود مشخص می کنند.

خدمات داخل و خارج پرواز

خدمات فرودگاهی

بسته به مدت سفر شما ممکن است بعضی از پرواز های خارجی ویژگی های خاص خودشان را داشته باشند. مثلا اگر مدت زمان پرواز زیاد باشد ناهار و یا شام میان پرواز نیز به قیمت بلیط پرواز شما اضافه خواهد شد. امکانات دیگری نیز وجود دارند که باید قبل از خرید بلیط و یا مقایسه آن با دیگر بلیط ها آن ها را در نظر داشته باشیم.

علاوه بر خدمات داخل پرواز باید به خدمات خارج از پرواز نیز توجه داشت. اگر یک پرواز و یا شرکت هواپیمایی قابلیت هایی مانند استرداد مبلغ خرید را به مشتریان خود ارائه دهد ممکن است در قیمت بلیط هواپیما موثر باشد. البته گاهی نیز بعضی آژانس های مسافرتی این خدمات را تنها برای جلب رضایت مشتری و به صورت رایگان به مردم ارائه می دهند.

سن مسافرین

اگر مسافری همراه خود دارید که سن او کم تر از ۵ سال است بهای بلیط برای او کمتر از یک فرد بالغ خواهد بود.

کیفیت هواپیمای سفر

بلیط هواپیما

هواپیمای انتخاب شده برای پرواز شما نیز مثل شرکت هواپیمایی تاثیر بسزایی در قیمت دارد. البته اکثرا این که هواپیما از چه مدلی باشد و چند ستاره باشد توسط شرکت های هواپیمایی مشخص می شوند اما در عین حال با وضعیت مشابه این پارامتر نیز در قیمت تمام شده بلیط تاثیر خود را دارد.

زمان پرواز

در آخر اگر بخواهیم به یکی دیگر از مهم ترین عامل های تاثیر گذار در قیمت بلیط هواپیما اشاره کنیم از زمان پرواز نمیتوانیم بگذریم. همانطور که می دانید بعضی از پرواز ها پیک شلوغی مشخصی دارند. به عنوان مثال در فصل های گرم سال مردم ایران بیشتر به سمت شمال و شمال غرب کشور می روند تا از آب و هوای مناسب لذت ببرند. این پیک شلوغی باعث می شود تا قیمت ها با شرایط مشابه در فصل سرد سال متفاوت باشد.

فصل های سال، مناسبت های مذهبی مانند اربعین و تعطیلات نوروز را باید همیشه مد نظر داشت. به عنوان مثال در تعطیلات عید نوروز قیمت بعضی از پرواز ها بسیار بالا می رود. این بالا رفتن قیمت به دلیل کمبود پرواز ها به مقصد های خاص هستند. اگر به دنبال بلیط هواپیما ارزان هستید سعی کنید فصل و زمان مناسبی را انتخاب کنید.

از کجا بلیط بخریم بهتر است

رزرو بلیط هواپیما آنلاین

ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که بلیط هواپیما مناسب را از کجا خریداری کنیم؟ شاید جواب دادن به این سوال راحت به نظر برسد اما خوب است در این باره اطلاعاتی داشته باشیم.
یکی از مواردی که باید از آن دوری کرد خرید بلیط به صورت دستی و از افراد نا آشناست. به عنوان مثال افراد مختلف در گروه های تلگرامی خرید و فروش بلیط هواپیما انجام می دهند. گاهی قیمت پایین این بلیط ها افراد را تحریک می کند تا آن ها را خریداری کنند اما از مشکلات ثانویه آن بی خبر هستند. اگر مشکلی برای شما پیش بیاید و به پرواز نرسید دیگر قابلیت استرداد پول پرداختی شما وجود نخواهد داشت و عملا دست شما به هیچ جا نخواهد رسید. البته حرف ما این نیست که هیچ وقت یک بلیط که به صورتی دستی خرید و فروش شده خوب از کار در نمی آید اما اکثرا مواقع این طور است.

آنلاین بلیط هواپیما بخریم یا حضوری

حالا که می دانیم باید بلیط را خودمان خریداری کنیم و مشخصات ما از همان ابتدا در بلیط ثبت شود این سوال مطرح می شود که چگونه بلیط را بخریم؟ آنلاین یا حضوری؟
این که به صورت آنلاین بلیط خود را خریداری کنید می تواند برای شما های مثبتی را به ارمغان بیاورد. خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین علاوه بر صرفه جویی در وقت و راحت تر بودن نسبت به مراجعه حضوری به دفاتر آژانس های مسافرتی به شما این امکان را می دهد که بتوانید پرواز های چارتری مناسب را خریداری کنید.
می توان بلیط هواپیمای چارتر را به صورت حضوری نیز خریداری کرد اما به دلیل کم بودن زمان تا پرواز ممکن است اگر بخواهید این کار را حضورا انجام دهید به موقع به پرواز نرسید. این مشکل در کلان شهر ها ملموس تر است و درصد مواجه با این مشکل بیشتر خواهد بود.

مقایسه بین پرواز های موجود نیز در خرید و بررسی آنلاین راحت تر است و شما می توانید در مدت زمان بسیار کمتری گزینه های بیشتری را مشاهده کنید.
از دیگر ویژگی های خوب خرید اینترنتی بلیط هواپیما ، بی طرف بودن سایت هاست! وقتی به یک دفتر هواپیمایی مراجعه می کنید ممکن است با توصیه های دروغین مواجه شوید و این توصیه ها به خرید نادرست منتهی شود. اما این مشکل در خرید های آنلاین کمتر است.

با تمام این ها خرید حضوری مزایای خودش را دارد. به عنوان مثال شما در مراجعه های حضوری می توانید بیشتر تعامل داشته باشید و تمامی جزئیات پرواز را از فرد مربوطه بپرسید. اطلاعات بیشتر درباره پرواز می تواند به انتخاب بهتر شما کمک کند. با این حال چت آنلاین می تواند این مشکل را برای شما رفع کند. در سایت های شرکت های مسافرتی این امکان وجود دارد. ما نیز در وب سایت آژانس مسافرتی ارمغان این امکان را فراهم آورده ایم تا بتوانید به صورت ۲۴ ساعته با پشتیبانی مجرب ما ارتباط بگیرید و سوالاتتان را بپرسید.

آژانس ارمغان برای خرید بلیط هواپیما شما اینجاست!

ما در آژانس مسافرتی ارمغان با کادری مجرب و حرفه ای در کنار شما هستیم تا بتوانید خرید راحتی را داشته باشید. اگر برای سفرتان به دنبال بلیط هواپیما ارزان هستید و می خواهید که یک پرواز خوب و با کیفیت را در کنار قیمتی مناسب داشته باشید آژانس مسافرتی ارمغان همراه شماست.

تنها کار لازم برای خرید بلیط هواپیمای ارزان این است که در داخل بخش های مشخص شده مبدا و مقصدتان را مشخص کنید تا پرواز های موجود برای شما نمایش داده شوند. از بین پرواز ها هر کدام برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید و بعد بخش های ثبت نام را به اتمام برسانید. شما به راحتی می توانید تمام اطلاعات پرواز را در سایت رزرو بلیط به کمک چند کلیک مشاهده کنید و بهترین انتخاب را برای سفرتان داشته باشید.

بلیط پرواز خارجی خود را با یک کلیک رزرو کنید

رزرو بلیط خارجی ارزان

آخرین نوشته ها

همکاران ما